100 – lecie Juvenii Kraków

W najbliższy weekend w Kakowie, swoje setne urodziny będzie obchodzić jeden najstarszych klubów Polski – Rzemieślniczy Klub Sportowy Juvenia

Juvenia powstała 8 grudnia 1906 roku, a już w pięć lat później otrzymała stadion piłkarski nazwany Parkiem Sportowym „Juvenia”. Początkowo klub zajmował się organizacją zajęć sportowych dla młodzieży rzemieślniczej, jednak szybko rozszerzył swoją działalność. W trakcie II Wojny Swiatowej Juvenia organizowała konspiracyjne mistrzostwa Krakowa w piłce nożnej. Po 1945 roku klub prowadził między innymi sekcję piłki nożnej, siatkówki, koszykówki,gimnastyki, szachów, lekkiej atletyki, sportów motorowych, podnoszenia ciężarów, boksu oraz rugby. W chwili obecnej lista ta skurczyła się do sekcji piłki nożnej trampkarzy oraz rugby, które jest wizytówką Juvenii. Popularne „Smoki” grają w rugby od 1973 roku i są na etapie ciągłego rozwoju. Przeciętny mieszkaniec Krakowa, kojarzy nasz klub właśnie z rugby i dlatego plan obchodów zdomnowany jest przez naszą dyscyplinę sportu.

Sobota 7 października
11:30 – poświęcenie obiektów klubowych przez ks. Infułata Jerzego Bryłę
12:00 – konferencja prasowa i poczęstunek
13:00 – gala klubowa
14:00 – mecz Polska – Andora o Puchar Narodów Europy
15:30 – koncert, grill i konkursy (impreza otwarta)

Niedziela 8 października
11:00 – mecz II ligi Salwator Juvenia II – Biało-Czarni Nowy Sącz
13:00 – konkursy i grill
14:00 – mecz oldboyów Polska – Czechy

Zapraszamy wszystkich fanów rugby na tę wspaniałą uroczystość i bądź co bądx święto rugby pod Wawelem. Gwarantujemy ładną pogodę!

czarodziej