13 kolejka Premiership. Wasps – Gloucester.

Wasps – Gloucester 39:22

Cztery przyłożenia w pierwszej połowie pomogły Wasps w wygraniu spotkania z Gloucester 39-22 na Ricoh Arena.
Jack Willis otworzył wynik w 4 minucie zdobywając dla gospodarzy przyłożenie. Podwyższył Gopperth. W 14 minucie punkty z drop – goal zdobył Dan Robson. Dwa przyłożenia były dziełem: Josh Bassett i Jacob Umaga, którzy punkty zdobywali w 24 i 27 minucie. Podwyższył Gopperth. Ciekawe jest to, że Wasp te dwa przyłożenia zdobyli po żółtej kartce ich zawodnika – Fekitoa.
Gloucester przed przerwą zaczą odrabiać straty, gdy Tom Marshall (33 minuta) i Ollie Thorley (37 minuta) zdobyli punkty z przyłożeń.
Ten pierwszy w 39 minucie ujrzał żółtą kartkę. Jeszcze przed przerwą Nizaam Carr przyłożył dla Wasps w 40 minucie, a udanym podwyższeniem popisał się Jimmy Gopperth. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 29-10.
Gloucester rozpoczęło dobrze drugą połowę. W 47 minucie Billy Twelvetrees zdobył przyłożenie i podwyższenie. W 51 minucie Malakai Fekitoa zdobył piąte przyłożenie dla Wasps, a Gopperth ponownie kopnął między słupy.
Lloyd Evans jeszcze w 57 minucie dał Gloucester nadzieję dorzucając punkty z przyłożenia, ale karny Gopperth’a z 62 minuty zapewnił Wasps trzecie zwycięstwo z rzędu w Premiership.

Podwyższenia: Twelvetrees

Żółte kartki: Malakai Fekitoa (Wasps 20 minuta); Marshall (Gloucester, 39 minuta)