6 kolejka Premiership. Gloucester – Worcester

W Anglii rozegrano 6 kolejkę spotkań.
W piątek rozegrano jeden mecz. Na Kingsholm zasiadło 13 787 kibiców by oglądać pojedynek Gloucester przeciwko Worcester Warriors. Gospodarze po 5 kolejkach zajmowali 7 miejsce, a goście 4 miejsce. Gloucester u siebie nie przegrał z Worcester od 2009 roku.
Do składu Cherry and Whites powrócił Will Heinz, który założył opaskę kapitańską. Tom Marshall, Chris Harris, Danny Cipriani, Val Rapava Ruskin, Franco Marais, Franco Mostert i Ben Morgan, to kolejni zawodnicy, którzy znaleźli się w kadrze Gloucester. Ten mecz był 500 grą Gloucester w Premiership i ostatnią grą u siebie na Kingsholm w 2019 roku.
Tymczasem były młynarz Blues z Super Rugby, Matt Molds, był kapitanem Warriors. Molds debiutował w Premiership 3 tygodnie temu.
Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:3. Wszystkie przyłożenia padły w drugiej połowie. Bohaterem Gloucester został walijski skrzydłowy
Louis Rees-Zammit, który zaliczył 2 przyłożenia. Danny Cipriani dodał cztery podwyższenia i karnego.
Dla Worcester karnego kopnął Duncan Weir.
Po tym meczu Gloucester zajmuje 5 pozycję, a Worcester 8 pozycję.

Gloucester – Worcester Warriors 36:3