6 kolejka Premiership. Leicester Tigers kontra Exeter Chiefs.

W Anglii rozegrano 6 kolejkę spotkań.
W sobotę spotkały się XV Leicester Tigers i Exeter Chiefs. Przed tym meczem gospodarze zajmowali 11 miejsce, a goście 3 miejsce. Na Welford Road zasiadło 21 219 kibiców. Pojedynki między tymi drużynami w Leicester kończyły się ostatnio naprzemiennym zwycięstwem raz gospodarzy, a raz gości.
Manu Tuilagi, Jonny May, George Ford, Ben Youngs, Ellis Genge i Dan Cole wrócili do wyjściowego składu Leicester wraz z kapitanem klubu Tom Youngs. Tatafu Polota-Nau powrócił po kontuzji i był wśród rezerwowych.
Ollie Devoto powraca do pierwszej drużyny Exeter, a na ławce zasiadają nowicjusze – Kyle Cooper i Enrique Pieretto.
Dla Leicester punkty z przyłożeń zdobył Jonny May (2) oraz Jordan Taufua. George Ford zdobył punkty za dwa podwyższenia i karny.
Dla Exeter piłkę przykładali Don Armand (2) Jannes Kirsten i Jonny Hill. Cztery podwyższenia i karnego kopnął Gareth Steenson.
Henry Slade, środkowy Exeter i reprezentacji Anglii, doznał w meczu kontuzji nogi.
Do przerwy Leicester prowadził 22:14, ale w drugiej połowie zabrakło im sił i pomysłu na grę i ostatecznie przegrali mecz 22:31.