7 kolejka Aviva Premiership

W 7 kolejce ligi angielskiej aż w pięciu spotkaniach zwyciężali goście. Atut własnego boiska wykorzystali Harlequins odnosząc siódme zwycięstwo w tym sezonie i tym samym pozostając liderem.

W piątkowych spotkaniach Leicester Tigers pokonali na wyjeździe Sale Sharks 34-13 natomiast zawodnicy Worcester ulegli u siebie londyńskim Osom 12-14. Tygrysy fatalnie prezentowały się w dotychczasowych meczach. Na ich usprawiedliwienie działa fakt, że trzon zespołu to zawodnicy , którzy występowali w Nowej Zelandii.( Cole, Castrogiovanni, Ayerza, Deacon, Waldrom, Croft, Youngs, Flood, Manu Tauilagi, Alessana Tuilagi, Murphy, Agulla).
Pierwsza połowa spotkania była wyrównana i zakończyła się wynikiem 13-3 dla gospodarzy, jedyne przyłożenie zdobył Brody. Druga odsłona to koncert gry Tygrysów, które zdobyły 31 punktów nie tracąc żadnego. Tak grająca drużyna Leicester nie powinna mieć kłopotów z awansem do fazy play-off, mimo że jest obecnie dopiero na 10 miejscu w tabeli. Przyłożenia dla Tygrysów zdobywali Ayerza, Flood, Castrogiovanii oraz Tuilagi.
W drugim piątkowym spotkaniu po bardzo zaciętym, ale stojącym na niezbyt wysokim poziomie meczu Worcester ulegli London Wasps 12-14. Decydujące o losach spotkania przyłożenie dla gości w ostatniej minucie zdobył Richard Birkett.
W najciekawszym sobotnim meczu mistrzowie Anglii Saracens pokonali na Kingsholm Gloucester 19-17. Losy spotkania ważyły się do ostatniej minuty. Przez cały mecz prowadzili gospodarze, jednak to goście zadali decydujący cios na kilka minut przed końcowym gwizdkiem sędziego, gdy pięć oczek zdobył Barritt. Gloucester zasłużyli na zwycięstwo, nie wykorzystali jednak kilku dobrych okazji do przyłożenia, najlepszą zmarnował skrzydłowy Sharples. Na trybunach zasiadł kapitan Springboks John Smit, który dołączył po Pucharze Świata do drużyny mistrzów Anglii i prawdopodobnie wystąpi już za tydzień.
W pozostałych sobotnich spotkaniach Harlequins pokonali Exeter Chiefs 19-13, Northampton Saints rozgromili Newcastle 44-15 ,natomiast London Irish po bardzo zaciętym spotkaniu musieli uznać wyższość Bath.

Sale Sharks Leicester Tigers 13-34
Worcester London Wasps 12-14
London Irish Bath 12-13
Northampton Saints Newcastel Falcons 44-15
Gloucester Saracens 17-19
Harlequins Exeter Chiefs 19-13