9 kolejka Aviva Premiership

W 9 kolejce Aviva Premisrship nie obyło się bez niespodzianek. Już w piątkowy wieczór w 2 spotkaniach porażki ponieśli faworyci.

Walczący o utrzymanie Worcerster Warriors gościli na Sixways mających spore ambicje graczy Bath. Na pozycji łącznika ataku w drużynie gospodarzy wystąpił Carlisle, na ławce rezerwowych zasiadł mający aspiracje nawet do gry w reprezentacji Andy Goode. Pod koniec pierwszej połowy jedyne przyłożenie dla Worcester zdobył skrzydłowy Benjamin i to wystarczyło, aby odnieść bardzo cenne zwycięstwo 16-7. Naszpikowana gwiazdami (Donald, Moody, Abendanon, Attwood) druzyna gości kompletnie zawiodła.
Jeszcze ciekawszy przebieg miało spotkanie Sale Sharks – Exeter Chiefs. Zdecydowanym faworytem meczu byli gospodarze , którzy prowadzili po pierwszej połowie 23-7. Druga odsłona to koncertowa gra gości. Decydujące o losach meczu przyłożenie w 79 minucie zdobył Ignacio Mieres.
W sobotę odbyły się 3 spotkania, w najciekawszym wracający do formy Leicester Tigers spotkali się na wyjeździe z Gloucester. Tygrysy odniosły zasłużone zwycięstwo 19-14, choć do końca meczu ważyły się jego losy. W drugiej połowie niesłusznie zostało nieuznane prawidłowo zdobyte przyłożenie Toby Flooda. Dla Gloucester była to trzecia porażka z rzędu na własnym stadionie. Przyłożenia dla Leicester zdobywali Tuliagi i Flood, dla gospodarzy punktował Narraway.
Mistrzowie Anglii Saracens polegli z kretesem w spotkaniu z Northampton Saints. W pierwszej połowie gospodarze zdobyli 3 przyłożenia ( Dickson, Pisi, Dowson) rostrzygając losy spotkania. Ostatecznie Northapton Saints wygrali 30-8, nie zdołali jednak pokusić się o punkt bonusowy.
W pozostałych meczach 9 kolejki London Irish pokonali London Wasps 21-17, natomiast niepokonani w tym sezonie Harleqins rozgromili Newcastle Falcons 39-8, zdobywając 6 przyłożeń.

Worcester Bath 16-7
Sale Sharks Exeter Chiefs 23-30
Gloucester Leicester 14-19
Northampton Saracens 30-8
London Irish London Wasps 21-17
Harlequins Newcastle 39-8