Wyniki trzeciej kolejki Pucharu Amlin Challenge:
GRUPA 1
Harlequins 20:9 Connacht
Harlequins pkt: Nick Evans 10 (2pd, 2k), Tom Guest 5 (1P), Michael Brown 5 (1P)
Connacht pkt: Miah Nikora 9 (3k)
Żółta kartka: Gonzalo Camacho (Harlequins – 61 min)
Bayonne 65:7 Cavalieri Prato
Bayonne pkt: Sam Gerber 20 (4P), Cedric Garcia 18 (6pd, 2k), Garth Ziegler 10 (2P), Marc Baget 5 (1P), Joe Pietersen 5 (1P), Dwayne Haare 5 (1P), Sebastien Fauque 2 (1pd)
Cavalieri pkt: Luca Petito 5 (1P), Rima Wakarua-Noema 2 (1pd)
Żółte kartki: Winston Mafi (Cavalieri – 19 min), Davide Stefani (Cavalieri – 46 min), Ross Filipo (Bayonne – 56 min)
1.Bayonne 3 2 0 1 94 35 2 10
2.Harlequins 3 2 0 1 87 42 2 10
3.Connacht 3 1 0 2 46 56 1 5
4.Cavalieri 3 1 0 2 47 141 0 4
GRUPA 2
Petrarca 37:10 Cetransa El Salvador
Petrarca pkt: Martin Acuna 10 (2P), Drenaan Ansell 10 (2P), Nicolas Galatro 5 (1P), Chris Caporello 5 (1P), Alberto Chillon 4 (2pd), Tim Walsh 3 (1k)
Cetransa pkt: Luis Gascon 8 (1P, 1k), Jaime Nava 2 (1pd)
Brive 18:9 Sale Sharks
Brive pkt: Alexis Palisson 10 (2P), Julien Caminati 8 (1pd, 2k)
Sale pkt: Nick McLeod 9 (3k)
1.Brive 3 3 0 0 166 18 2 14
2.Sale 3 2 0 1 162 38 2 10
3.Petrarca 3 1 0 2 52 98 1 5
4.Cetransa 3 0 0 3 24 250 0 0
GRUPA 3
Montpellier 39:14 Bourgoin
Montpellier pkt: Martin Bustos Moyano 21 (1P, 2pd, 4k), Santiago Fernandez 5 (1P), Marc Giraud 5 (1P), Joan Caudullo 5 (1P), R Lagarde 3 (1k)
Bourgoin pkt: Ratu Nasiganiyavi 5 (1P), Mathias Viazzo 4 (2pd), karna piątka
Żółte kartki: Marc Giraud (Montpellier – 21 min), Aliki Fakate (Montpellier – 62 min), Thomas Genevois (Bourgoin – 50 min)
Exeter 36:10 Newcastle Falcons
Exeter pkt: Ryan Davis 9 (3pd, 1k), Ben Moon 5 (1P), Michael Stupple 5 (1P), Matt Jess 5 (1P), Chad Slade 5 (1P), Andrew Higgins 5 (1P), Phil Dollman 2 (1pd)
Newcastle pkt: Micky Young 5 (1P), Danny Williams 5 (1P)
Żółte kartki: Danny Williams (Newcastle – 36 min), Jon Vickers (Exeter – 70 min), James Fitzpatrick (Newcastle – 72 min)
1.Montpellier 3 3 0 0 91 35 1 13
2.Exeter 3 2 0 1 83 49 2 10
3.Newcastle 3 1 0 2 40 84 0 4
4.Bourgoin 3 0 0 3 49 95 1 1
GRUPA 4
Bucarest 20:29 Stade Francais
Bucarest pkt: Valentin Calafateanu 6 (2k), Stelian Burcea 5 (1P), Madalin Lamnaru 5 (1P), Danut Dumbrava 4 (2pd)
St.Francais pkt: Julien Dupuy 6 (3pd), Hugo Bonneval 5 (1P), Laurent Sempere 5 (1P), Pascal Pape 5 (1P), Sergio Parisse 5 (1P), Noel Oelschig 3 (1k)
Leeds Carnegie 55:6 Crociati
Leeds pkt: Ceiron Thomas 14 (1P, 3pd, 1k), Leigh Hinton 11 (1P, 3pd), Marco Wentzel 10 (2P), Lee Blackett 10 (2P), Peter Wackett 5 (1P), Henry Fa’afili 5 (1P)
Crociati pkt: Tommaso Iannone 6 (2k)
1.St.Francais 3 3 0 0 108 39 2 14
2.Leeds 3 2 0 1 91 37 1 9
3.Bucarest 3 1 0 2 49 71 0 4
4.Crociati 3 0 0 3 31 132 1 1
GRUPA 6
Rugby Rovigo 10:33 Agen
Rovigo pkt: Alberto Zorzi 5 (1P), German Bustos 5 (1pd, 1k)
Agen pkt: Kevin Swiryn 10 (2P), Conrad Barnard 8 (4pd), Jean Monribot 5 (1P), Osea Kolinisau 5 (1P), karna piątka
La Rochelle 6:13 Gloucester
La Rochelle pkt: Benjamin Dambielle 6 (2k)
Gloucester pkt: Freddie Burns 6 (2k), James Simpson-Daniel 5 (1P), Nicky Robinson 2 (1pd)
1.La Rochelle 3 2 0 1 74 39 3 11
2.Gloucester 3 2 0 1 122 39 2 10
3.Agen 3 2 0 1 82 59 2 10
4.Rovigo 3 0 0 3 20 161 0 0
NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:
71 – Julien Caminati (Brive)
45 – Nick McLeod (Sale)
29 – Freddie Burns (Gloucester)
27 – Martin Rodriguez Gurruchaga (St.Francais)
25 – Nicolas Jeanjean (Brive)
25 – Sam Gerber (Bayonne)
25 – Tom Brady (Sale)
NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:
5 – Nicolas Jeanjean (Brive)
5 – Sam Gerber (Bayonne)
5 – Tom Brady (Sale)