Amlin Challenge Cup – 6 kolejka

Skończyła się faza grupowa Amlin Challenge Cup. Do rozegrania pozostało tylko jedno spotkanie pomiędzy Bourgoin, a Newcastle. Nie ma on jednak większego znaczenia dla układu tabeli grupy 3, gdyż oba te zespoły nie mają szans na awans. Do ćwierćfinałów promocję uzyskały zwycięzcy grup, a więc Harlequins oraz francuskie Brive, Stade Francais, La Rochelle i Montpellier. Stawkę drużyn w 1/4 finału uzupełniają Munster, Clermont Auvergne i London Wasps, które zajęły drugie miejsca w swych grupach w Pucharze Heinekena. Szczegóły w artykule:

GRUPA 1

Harlequins 39:17 Bayonne

Harlequins pkt: Nick Evans 19 (1P, 4pd, 2k), George Lowe 10 (2P), Ugo Monye 5 (1P), Sam Smith 5 (1P)

Bayonne pkt: Cedric Garcia 12 (4k), Ross Filipo 5 (1P)

Żółta kartka: Joe Marler (Harlequins – 59 min)

Connacht 83:7 Cavalieri Prato

Connacht pkt: Ian Keatley 26 (1P, 9pd, 1k), Brian Tuohy 15 (3P), Niva Ta’auso 10 (2P), Adrian Flavin 5 (1P), Mike McCarthy 5 (1P), Fionn Carr 5 (1P), Sean Cronin 5 (1P), Michael McComish 5 (1P), Ray Ofisa 5 (1P), Miah Nikora 2 (1pd)

Cavalieri pkt: Noa Sogeta 5 (1P), Alberto Chiesa 2 (1pd)

1.Harlequins 6 5 0 1 189 84 4 24
2.Connacht 6 3 0 3 173 99 3 15
3.Bayonne 6 3 0 3 163 116 2 14
4.Cavalieri 6 1 0 5 77 303 0 4

GRUPA 2

Petrarca 20:24 Brive

Petrarca pkt: D Ansell 8 (1P, 1k), O Gega 5 (1P), J Sanchez 5 (1pd, 1k), L Favaretto 2 (1pd)

Brive pkt: Julien Caminati 14 (1P, 3pd, 1k), Jonathan Elgoyhen 10 (2P)

Żółta kartka: Dion Kingi (Petrarca – 61 min)

Cetransa El Salvador 5:50 Sale Sharks

Cetransa pkt: Uale Mai 5 (1P)

Sale pkt: Rob Miller 15 (1P, 5pd), Jonny Kennedy 10 (2P), Fergus Mulchrone 5 (1P), Matthew Tait 5 (1P), Lee Imiolek 5 (1P), Kyle Tonetti 5 (1P), Chris Jones 5 (1P)

Żółta kartka: Marcial Castro (Cetransa – 23 min)

1.Brive 6 6 0 0 257 54 3 27
2.Sale 6 4 0 2 279 58 5 21
3.Petrarca 6 1 0 5 88 213 2 6
4.Cetransa 6 1 0 5 69 368 0 4

GRUPA 3

Montpellier 32:30 Exeter

Montpellier pkt: Raphael Lagarde 19 (2pd, 5k), Quentin Doumayrou 5 (1P), Sebastien Kuzbik 5 (1P), Benoit Paillaugue 3 (1k)

Exeter pkt: Ryan Davis 15 (3pd, 3k), Matt Jess 10 (2P), Luke Arscott 5 (1P)

Żółta kartka: Bryan Rennie (Exeter – 67 min)

Bourgoin – Newcastle Falcons – przełożony ze względu na zmrożoną murawę

1.Montpellier 6 5 0 1 147 101 1 21
2.Exeter 6 3 0 3 154 113 4 16
3.Newcastle 5 2 0 3 66 114 1 9
4.Bourgoin 5 1 0 4 91 130 2 6

GRUPA 4

Leeds Carnegie 26:6 Bucarest Oaks

Leeds pkt: Chris Lewis-Pratt 6 (3pd), Semi Tadulala 5 (1P), Marco Wentzel 5 (1P), Miguel Alonso 5 (1P), Luther Burrell 5 (1P)

Bucarest pkt: Florin Vlaicu 6 (2k)

Crociati 17:34 Stade Francais

Crociati pkt: Tommasso Iannone 6 (2k), Marco Anversa 6 (2k), Lome Fa’atau 5 (1P)

St.Francais pkt: Djibril Camara 10 (2P), Noel Oelschig 6 (3pd), Quentin Valancon 5 (1P), Pierre Rabadan 5 (1P), Hugo Bonneval 5 (1P), Jules Plisson 3 (1dg)

Żółta kartka: Pardeep Singh (Crociati – 77 min)

1.St.Francais 6 6 0 0 216 73 5 29
2.Leeds 6 4 0 2 171 88 3 19
3.Bucarest 6 1 0 5 74 148 1 5
4.Crociati 6 1 0 5 70 222 1 5

GRUPA 5

La Rochelle 71:17 Rovigo

La Rochelle pkt: Greg Goosen 21 (1P, 8pd), Manoel Dall’Igna 15 (3P), Piula Faasalele 10 (2P), Franck Jacob 5 (1P), Sebastien Boboul 5 (1P), Maxime Le Bourhis 5 (1P), Damien Neveu 5 (1P), karna piątka

Rovigo pkt: German Bustos 7 (2pd, 1k), Andrea Bacchetti 5 (1P), Matteo Foschi 5 (1P)

Żółta kartka: Jean-Francois Montauriol (Rovigo – 35 min)

Gloucester 60:7 Agen

Gloucester pkt: Freddie Burns 21 (1P, 5pd, 2k), James Simpson-Daniel 10 (2P), Henry Trinder 10 (2P), Tom Voyce 5 (1P), Olly Morgan 5 (1P), Luke Narraway 5 (1P), Tim Taylor 4 (2pd)

Agen pkt: Jean Monribot 5 (1P), Conrad Barnard 2 (1pd)

Żółte kartki: Nick Wood (Gloucester – 15 min), Conrad Barnard (Agen – 23 min), Karim Koudier (Agen – 52 min)

1.La Rochelle 6 5 0 1 197 91 1 24
2.Gloucester 6 4 0 2 255 77 5 21
3.Agen 6 3 0 3 167 158 3 15
4.Rovigo 6 0 0 6 55 348 0 0

NAJWIĘCEJ PUNKTÓW:

102 – Julien Caminati (Brive)
71 – Ian Keatley (Connacht)
64 – Freddie Burns (Gloucester)
58 – Nick McLeod (Sale)
56 – Nick Evans (Harlequins)

NAJWIĘCEJ PRZYŁOŻEŃ:

5 – James Simpson-Daniel (Gloucester)
5 – Nick McLeod (Sale)
5 – Sam Gerber (Bayonne)
5 – Tom Brady (Sale)
5 – Jonathan Elgoyhen (Brive)
5 – Henry Trinder (Gloucester)
5 – Julien Caminati (Brive)
5 – Nicolas Jeanjean (Brive)

PARY ĆWIERĆFINAŁOWE:

1. Stade Francais – Montpellier
2. Brive – Munster
3. La Rochelle – Clermont
4. Harlequins – London Wasps