Anglia – Francja w II kolejce Six Nations Cup

Kolejna przegrana Mistrzów Świata w VI N’s, tym razem na własne życzenie.

Anglia – Francja 17 – 18
Pierwsza połowa nie zapowiadała zwycięstwa Francji. Gospodarze grali z wielką werwą i rozbijali a czasem wręcz ośmieszali swych odwiecznych rywali z za kanału La Manche zdobywając dwa wspaniałe przyłożenia. W 50 minucie rugbiści Anglii powinni prowadzić już 30 punktami różnicy jednak Charlie Hodgson i Olly Barkley nie wykorzystali 6 karnych co nie zdarzyło się tej reprezentacji od czasów …. starożytnych Azteków?
Natomiast kopacz Le blue i numer 9 Dimitri Yachvili miał świetny dzień kopiąc aż 18 punktów. Mecz z widowiska jednostronnego zwłaszcza w końcówce zrobił się niezwykle emocjonujący, dodatkowo druga połowa została przedłużona o prawie 10 minut, co rozgrzało kibiców obu ekip do czerwoności. Obie drużyny przeżywają jednak widoczny kryzys i będzie im niezmiernie ciężko wygrać w następnej kolejce
(26.02 godz.17:00 – Francja – Walia i 27.02 – Irlandia – Anglia godz. 15.00).

Punkty:
Anglia:
Tries: Barkley 5, Lewsey 5, Hodgson 7.

Francja:
Yachili 18.

składy:

Anglia: 15 Jason Robinson, 14 Mark Cueto (Ben Cohen, 70), 13 Jamie Noon, 12 Olly Barkley, 11 Josh Lewsey, 10 Charlie Hodgson, 9 Harry Ellis (Matt Dawson, 73), 8 Martin Corry (Andy Hazell, 61-67), 7 Lewis Moody, 6 Joe Worsley, 5 Ben Kay, 4 Danny Grewcock, 3 Phil Vickery, 2 Steve Thompson, 1 Graham Rowntree.
rezerwowi: 16 Andy Titterrell, 17 Andy Sheridan, 18 Steve Borthwick, 21 Henry Paul.

Francja: 15 Pépito Elhorga, 14 Christophe Dominici, 13 Damien Traille, 12 Brian Liebenberg, 11 Jimmy Marlu (Jean-Philippe Grandclaude, 43), 10 Yann Delaigue (Frédéric Michalak, 67), 9 Dimitri Yachvili, 8 Julien Bonnaire, 7 Sébastien Chabal (Yannick Nyanga, 49), 6 Serge Betsen, 5 Jérôme Thion, 4 Fabien Pelous (Grégory Lamboley, 80), 3 Nicolas Mas (Olivier Milloud, 49), 2 Sébastien Bruno (William Servat, 49), 1 Sylvain Marconnet.
rezerwowi: 20 Pierre Mignoni.

Sędzia: Paddy O’Brien (Nowa Zelandia)