Anglia górą w Rzymie, Szkoci na kolanach

W drugiej kolejce tegorocznej edycji Pucharu Sześciu Narodów zostały rozegrane tylko dwa spotkania. Planowany na sobotę na godzinę 21 mecz Francja Irlandia został odwołany o 20.45 z powodu niskiej temperatury. W dniu dzisiejszym podjęto decyzję, że spotkanie odbędzie się 4 marca.

W sobotnim meczu Anglicy nie bez problemów pokonali w Rzymie Włochów 19-15, mimo że to przerwy to gospodarze prowadzili 12-6 po dwóch przyłożeniach zdobytych po fatalnych błędach Anglików. Druga odsłona to dominacja synów Albionu, przyłożenie łącznika ataku Hodgsona , 6 punktów z rzutów karnych dorzucił Farrell i to wystarczyło , aby odnieść kolejne zwycięstwo( tydzień wcześniej Anglicy triumfowali w Edinburghu).
W niedzielę na Millenium Stadium Walijczycy spotkali się ze Szkotami. Na godzinę przed rozpoczęciem meczu trenera Gatlanda zmartwiła wiadomość, że Sam Warburton nie wystąpi z powodu kontuzji. Pierwsza, niezbyt emocjonująca, połowa zakończyła się remisem 3-3 i trzeba przyznać , że to goście byli bliżsi zdobycia przyłożenia. W drugiej odsłonie Walijczycy nie pozostawili złudzeń, która drużyna była lepsza tego dnia. Dwa przyłożenia Halfpenniego, jedno skrzydłowego Cuthberta wyprowadziły Walijczyków na kilkunastopunktowe prowadzenie. Kluczowym momentem była żółta kartka dla środkowego ataku de Luci .Szkoci
grali ambitnie do końca i na otarcie łez przyłożył łącznik ataku Laidlaw.
Kolejne spotkania za dwa tygodnie, w najciekawiej zapowiadającym się meczu na Twickenham Anglicy zmierzą się z Walią

Włochy Anglia 15-19 ( 12-6 )

Punkty dla Włoch: Venditti 5 ( 1 p) , Benvenuti 5 ( 1 p ), Burton 5 ( 1pd, 1 k )
Punkty dla Anglii: Farrell 14 ( 4 k, 2 pd ), Hodgson 5 ( 1 p )

Walia Szkocja 27-13 ( 3-3 )

Punkty dla Walii: Halfpenny 22 ( 2 p, 3 pd, 2 k ), Cuthbert 5 ( 1 p )
Punkty dla Szkocji: Laidlaw 13 ( 1 p, 1 pd, 2 k )