Argentyna zgłasza chęć organizacji Pucharu Świata w Rugby w 2027 roku

Agustin Pichot, były kapitan reprezentacji Argentyny w rugby oraz świeżo wybrany zastępca przewodniczącego World Rugby, potwierdził chęć udziału swojej macierzystej federacji w organizacji RWC 2027.

Argentyna, która nie zwalnia tempa w planowaniu rozwoju rugby, dokona oficjalnego zgłoszenia w październiku, podczas wizyty przedstawicieli World Rugby. Podczas dwóch z trzech ostatnich pucharów świata w rugby, Argentyńczycy osiągnęli poziom półfinałów, a decyzja o organizacji tak znaczącej imprezy, wpisuje się również w ich założenia dotyczące turystyki oraz rozbudowy infrastruktury z korzyścią dla społeczności lokalnych.

Kolejny puchar świata w rugby zostanie rozegrany w 2019 roku w Japonii. Gospodarz pucharu świata w 2023 zostanie wybrany w maju 2017 roku, a chęć organizacji zgłosiły Francja, Irlandia, RPA oraz Włochy. Puchar świata w 2027 roku wydaje się sprawą odległą, ale znając podejście Argentyńczyków związane z powstaniem grającej w lidze Super Rugby drużyny Jaguarów, dalekosiężne planowanie wychodzi im całkiem dobrze.

Na podstawie nzherald.co.nz

Muszak