Site icon rugby.info.pl

Argentyńskie Jaguary dołączyły do ligi Super Rugby.

W wyniku realizacji długoterminowych założeń, które powstały po zajęciu przez drużynę Argentyny trzeciego miejsca w Pucharze Świata w rugby w 2007 roku, w nowym sezonie profesjonalnej ligi Super Rugby wystąpi argentyńska drużyna the Jaguares.

Pierwsza w pełni profesjonalna drużyna rugby z Argentyny składa się w większości z graczy argentyńskiej drużyny narodowej, a za jej siedzibę obrano Buenos Aires. Tacy gracza jak Agustín Creevy, Juan Martín Hernández, Martín Landajo, Leonardo Senatore i Santiago Cordero mają gwarantować nie tylko osiągnięcie sukcesu w doraźnych rozgrywkach ligowych, ale również wkroczenie argentyńskiego rugby w kolejną fazę rozwoju oraz przyszłe sukcesy w kolejnych odsłonach Pucharu Świata w rugby.

W składzie Jaguarów, oprócz graczy drużyny narodowej 15, znaleźli się również zawodnicy kadry 7 Argentyny oraz reprezentacji U-20. Duże nadzieje związane są zwłaszcza z graczami, którzy zaprezentowali bardzo dobre umiejętności gry podczas ostatniego Pucharu Świata w rugby. Tacy zawodnicy, którzy nie ukończyli jeszcze 23 lat, jak Cordero, Pablo Matera, Facundo Isa, Julian Montoya, Lucas Noguera, Tomás Lavanini i Guido Petti, już wkrótce będą stanowić główną siłę argentyńskiego rugby.

Pierwsze spotkanie drużyna z Argentyny rozegra na wyjeździe 26 lutego, a przeciwnikiem będzie Cheetahs, drużyna z RPA.

Strona internetowa Jaguarów oraz terminarz gier: http://www.jaguares.com.ar/en/index.html

Na podstawie: world.rugby.org

Muszak

Exit mobile version