Arka Gdynia – Folc AZS AWF Warszawa 16 – 15 (10 – 13)

Kibice w Gdyni mieli okazję oglądać spotkanie o dużej dramaturgii.
Przewaga Folca momentami była bardzo duża być może to sprawiło, iż nie wygrali tego spotkania. Z drugiej strony mecz życia rozegrał center drużyny Arki – Gorkawyj, który świetnym kopem z karnego zapewnił zwycięstwo Arkowcom.

Przebieg meczu:
5 min. – karny – Gorkawyj -> Arka prowadzi 3:0
15 min. karny – Gorkawyj podejmuje pod wiatr próbę z 45 m. – chybia
20 min. – dziura w obronie Arki – 3:5
21 min. – dobre podwyższenie Folca – 3:7
23 min. – kontratak Arki, przekop na pole punktowe, fatalny błąd
zawodnika Folc’a na polu punktowym, przyłożenie – 8:7
27 min. – próba podwyższenia Arki nieudana (Gorkawyj)
33 min. – rajd Gorkawyj’a na środek pola punktowego, przyłożenie, 13:7
34 min. – podwyższenie Gorkawyj’a – nieudane
40 min. – Połyska z karnego , 13:10
44 min. – nieudana próba z karnego (Gorkawyj)
46 min. – nieudany drop Schwichtenberga
50 min. – 61 min. – sędzi dyktuje szereg karnych dla Folca na 5 metrze –
Arka wspaniale sie broni, odsuwając wreszcie gre od swojego pola
punktowego po karnym dla Arki
76 min. – Folc pracuje przy polu punktowym Arki, żółta kartka dla
zawodnika Arki (Chromiński), Arka gra w 14 tkę.
77 min. – osłabiona i nieco zdeprymowana redukcją ich składu przed samym końcem meczu przez sędziego, nie wybrania huraganowych ataków Folca, przyłożenie, 13:15
80 min. – Gorkawyj z 40 m. dokonuje próby z karnego i trafia idealnie w środek pomiędzy słupy; sami sędziowie sa zdziwieni, za to ryk z trybun wymownie oświadcza to co, sie stało – 16:15