Arka Gdynia MISTRZEM POLSKI

Budowlani Łódź – Arka Gdynia 22:34 (12:13)
Budowlani: Kacper Ławski 5, Grzegorz Dułka 5, Władysław Grabowski 5, Dominik Skwarciak 5, Sebastian Łuczak 2
Arka: Beka Ciklauri 24, Siergiej Garkawyj 5, Sergio Kvernadze 5
Budowlani : Michał Królikowski, Kamil Bobryk, Paweł Grabski, Piotr Karpiński, Merab Gabunia, Michał Mirosz, Władysław Grabowski, Kacper Ławski, Łukasz Żórawski, Tomasz Stępień, Dariusz Kaniowski, Grzegorz Dułka, Sebastian Łuczak, Krzysztof Hotowski, Tomasz Kozakiewicz.
Rezerwowi: Sebastian Stolarz, Kamil Pepliński, Łukasz Sachrajda, Dominik Skwarciak, Tomasz Grodecki, Konrad Szczepański, Bartłomiej Szczukowski.
Arka : Wojciech Ruszkiewicz, Jcacek Wojaczek, Marcin Wilczuk, Marek Skindel, Paweł Nowak, Rafał Kwiatkowski, Oleksander Łomakin, Paweł Dąbrowski, Łukasz Szostek, Beka Ciklauri, Donald Gargasson, Daniel Podolski, Siergiej Gakrawy, Mariusz Motyl, Sergio Kvernadze
Rezerwowi: Daniel Bartkowiak, Dawid Kałduński, Kazimierz Raszpunda, Arkadiusz Zdunek, Sebastian Głuszek, Marcin Malochwy, Stanisław Krieczun.

Po wprowadzonej zmianie w 2003 roku rozgrywania spotkań w celu wyłonienia Mistrza Polski w systemie „Play Off”. Tegoroczny finał rozgrywek będzie dziewiątym meczem finałowym, po raz szósty, będzie rozgrywany w Łodzi (trzy rozgrywane były na stadionie przeciwnika Arki Gdynia). W ośmiu dotychczas rozegranych finałach padły następujące wyniki:

2010 Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – RC Lechia Gdańsk 19-16 (5:3)
2009 R.C. Arka Gdynia – K.S. Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 23-28 (13:16)
2008 K.S. Budowlani Łódź – Folc AZS AWF Warszawa 18:20 (10:3)
2007 Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – R.C. Arka Gdynia 18-13 (18:3)
2006 Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – Folc AZS Warszawa 28-24 (16:12)
2005 Arka Gdynia – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 18-11 (8:3)
2004 Arka Gdynia – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 30:10 (5:10)
2003 Express Ilustrowany Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 20:29 (8:10)

Cztery złote medale wywalczyła drużyna Budowlanych Łódź , dwukrotnie Arka Gdynia , oraz po jednym mistrzostwie Ogniwo Sopot i Folc AZS Warszawa .

W ostatnim meczu pomiędzy finalistami rozgrywanym w Łodzi Budowlani wygrali z Arką 29:13.

Blachy Pruszyński Budowlani S.A. Łódź – RC Arka Gdynia 29:13 (7:13)
Budowlani Łódź: Michał Królikowski,Kamil Bobryk, Paweł Grabski, Piotr Karpiński, Merab Gabunia, Michał Mirosz, Władysław Grabowski, Kacper Ławski, Łukasz Żórawski, Tomasz Grodecki, Dariusz Kaniowski, Grzegorz Dułka,Sebastian Łuczak, Tomasz Kozakiewicz, Tomasz Stępień.
Arka Gdynia:  Wojciech Ruszkiewicz, Jacek Wojaczek, Marcin Wilczuk, Marek Skindel, Paweł Nowak, Rafał Kwiatkowski, Oleksander Łomakin, Paweł Dąbrowski, Łukasz Szostek, Bekac Tsiklauri, Mariusz Motyl, Daniel Podolski, Konrad Chromiński, Stanisław Krieczun, Sergio Kvernadze. 
Budowlani: Kamil Bobryk 10, Tomasz Stępień 9, Tomasz Kozakiewicz 5, Grzegorz Dułka 5. 
Arka: Beka Tsiklauri 8,Rafał Kwiatkowski 5.
Sędzia: Grzegorz Michalik.

2010
Blachy Pruszyński Budowlani Łódź v RC Lechia Gdańsk 19-16 (5:3)
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Grodecki 9 (1P, 2pd), Kacper Ławski 5 (P), Tomasz Kozakiewicz 5 (P)
Punkty dla Lechii: Mariusz Wilczuk 10 (2P), Jurij Bukhalo 6 (2K)
Budowlani : 1.Sachrajda (70′ Grabski) 2.Królikowski 3.Siepielski (75′ Szulc) 4.Zych (52′ Mirosz Marek) 5.Fortuna (64′ Skwarciak) 6.Ławski 7.Mirosz Michał 8.Gabunia 9.Pabjańczyk 10.Grodecki 11.Kaniowski (70′ Rydzyński) 12.Stępień 13.Żórawski (75′ Sobczak) 14.Kozakiewicz 15.Kiełbik.
Sędzia: Eric Gauzins (Francja)

2009
R.C. Arka Gdynia v K.S. Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 23-28 (13:16)
Punkty dla Arki: Dawid Banaszek 13 (2pd, 3K), Kazimierz Raszpunda 5 (P), Łukasz Szostek 5 (P)
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Stępień 13 (1P, 1pd, 2K), Merab Gabunia 5 (P), Andrzej Milczak 5 (P), Krzysztof Serafin 5 (P).
Arka : 1.Wojciech Ruszkiewicz 2.Jacek Wojaczek 3.Dawid Kałduński (68′ Piotr Kaszubowski) 4.Marek Skindel 5.Mateusz Moroz (41′ Paweł Nowak) 6.Paweł Dąbrowski 7.Sławomir Jeliński 8.Kazimierz Raszpunda (k) 9.Łukasz Szostek (30′ Marcin Malochwy) 10.Dawid Banaszek 11.Vaxtang Kavtidze 12.Sebastian Głuszek 13.Krzysztof Korbolewski 14.Beka Tsiklauri 15.Kamil Simionkowski (71′ Konrad Chromiński). Trener: Maciej Stachura
Budowlani : 1.Łukasz Sachrajda (73′ Paweł Grabski) 2.Kamil Bobryk (79′ Krzysztof Szulc) 3.Michał Królikowski 4.Przemysław Kata 5.Dominik Fortuna (52′ Krzysztof Serafin) 6.Kacper Ławski 7.Stanisław Niedźwiecki (64′ Przemysław Szyburski) 8.Merab Gabunia 9.Maciej Pabjańczyk (k) 10.Łukasz Żórawski 11.Grezgorz Dułka 12.Piotr Gomulak 13.Krzysztof Hotowski 14.Andrzej Milczak (77′ Tomasz Grodecki) 15.Tomasz Stępień (52′ Dariusz Kaniowski, 74′ Maciej
Maciejewski). Trener: Mirosław Żórawski
Sędzia: Salem Attalah (Francja)

2008
K.S. Budowlani Łódź – Folc AZS AWF Warszawa 18:20 (10:3)
Punkty dla Budowlanych: Krzysztof Hotowski 5 (P), Michał Królikowski 5 (P), Remus Lungu 5 (1K, 1pd), Tomasz Stępień 3 (K).
Punkty dla Folc AZS: Rafał Janeczko 10 (2K, 2pd), Łukasz Nowosz 5 (P), Adam Pałyska 5 (P).
Budowlani : 1.Michał Królikowski, 2.Kamil Bobryk, 3.Nikoloz Magaldadze, 4.Piotr Karpiński, 5.Ławski Kacper, 6.Witalij Zadwirnyj, 7.Artur Maros, 8.Marek Mirosz, 9.Maciej Pabjańczyk (K), 10.Remus Lungu, 11.Dariusz Kaniowski, 12.Tomasz Stępień, 13.Krzysztof Hotowski, 14.Łukasz Żórawski, 15.Sławomir Kiełbik, 16.Przemysław Szyburski, 17.Łukasz Sachrajda, 18.Michał Adamczewski, 19.Jarosław Prasał, 20.Tomasz Grodecki, 21.Krzysztof Zając, 22.Maciej Maciejewski.
Sędzia: Akim Hadj Bachir (Francja)

2007
Blachy Pruszyński Budowlani Łódź v R.C. Arka Gdynia 18-13 (18:3)
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Stępień 8, Michał Królikowski i Marek Mirosz po 5
Punkty dla Arki: Krzysztof Korbolewski 13
Budowlani: 1.Królikowski 2.Bobryk 3.Nyumin (77′ Sachrajda) 4.Karpiński 5.Ławski 6.Zadwirnyj (44′ Fortuna, 60′ Szyburski) 7.Maros 8.Mirosz 9.Pabjańczyk 10.Stępień (66′ Żórawski) 11.Maciejewski 12.Sajur 13.Hotowski 14.Wieczorek (44′ Grodecki) 15.Kiełbik (54′ Dułka)
Arka: 1.Kałduński (70′ Wosiński) 2.Wojaczek 3.Bartkowiak (65′ Ruszkiewicz) 4.Skindel (40′ Raszpunda) 5.Andrzejczuk 6.Dąbrowski 7.Jeliński 8.Nowak (65′ Rogowski) 9.Szostek 10.Kriczun (40′ Garkawyj) 11.Madajewski 12.Szwichtenberg 13.Korbolewski 14.Motyl 15.Simionkowski (54′ Bury)
Sędzia: Alain Moretto (Francja)

2006
Blachy Pruszyński Budowlani Łódź – Folc AZS Warszawa 28-24 (16:12)
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Grodecki – 18, Maciej Pabjańczyk i Maciej Maciejewski po 5
Punkty dla Folc AZS: Adam Pałyska – 14, Patryk Szwarc i Mariusz Liedel po 5
Budowlani : 1.Krzysztof Zieliński 2.Przemysław Szyburski 3.Michał Królikowski 4.Jarosław Rawecki 5.Kacper Ławski 6.Rafał Sajur 7.Artur Miros 8.Maciej Brażuk 9.Maciej Pabjańczyk 10.Tomasz Grodecki 11.Maciej Maciejewski 12.Krzysztof Hotowski 13.Łukasz Zamerski 14.Konrad Pisarek 15.Sławomir Kiełbik Rezerwowi: Krzysztof Szulc, Łukasz Sachrajda, Dominik Fortuna, Przemysław Kata, Łukasz Wieczorek, Piotr Milczak, Rafał Gil
Sędzia: Eric Gauzins (Francja)

2005
Arka Gdynia – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 18-11 (8:3)
Punkty dla Arki: Stanisław Krieczun – 8, Kazimierz Raszpunda i Siergej Garkawyj po 5
Punkty dla Budowlanych: Tomasz Grodecki – 6, Marcin Majdziński – 5
Arka : Wojciech Ruszkiewicz, Jacek Wojaczek, Piotr Kaszubowski – Paweł Denisiuk, Paweł Dąbrowski – Kazimierz Raszpunda, Dariusz Olejniczak (14′ Robert Andrzejczuk), Paweł Nowak – Dariusz Komisarczuk, Stanisła Krieczun, Aleksander Gajewski (80′ Arkadiusz Skrzyński), Waldemar Szwichtenberg, Konrad Chromiński, Siergej Garkawyj, Łukasz Szostek (80′ Marek Skindel).
Budowlani : Michał Królikowski, Dmytro Krasnoshchuk, Krzysztof Rybiński (68′ Krzysztof Szulc) – Piotr Serafin (30′ Marcin Majdziński), Wołodymir Koszelia – Artur Maros, Kacper Ławski, Witalij Zadwirnyj – Sławomir Kiełbik, Tomasz Grodecki (79′ Przemysław Pietrzak), Maciej Maciejewski ((72′ Łukasz Zamerski), Piotr Gomulak, Krzysztof Zając, Łukasz Wieczorek, Krzysztof Hotowski
Sędzia: Eric Gauzins (Francja)

2004
Arka Gdynia – Blachy Pruszyński Budowlani Łódź 30:10 (5:10)
Punkty dla Arki: Stanisław Krieczun – 20, Marek Skindel i Aleksiej Bekov po 5
Punkty dla Budowlanych: Piotr Gomulak i Maciej Maciejewski po 5
Sędzia: Daniel Gillet (Francja)

2003
Express Ilustrowany Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 20:29 (8:10)
Punkty dla Ogniwa: Daniel Podolski – 6, Grzegorz Kacała, Wojciech Czaja, Michael Gawroński i Mariusz Wilczuk po 5, Maciej Szablewski II – 3.
Punkty dla Budowlanych: Mariusz Liedel, Krzysztof Hotowski i Tomasz Cisak po 5, Marcin Langowski – 3, Piotr Gomulak – 2.