Site icon rugby.info.pl

Arka Gdynia najlepsza na Północy

W soboty rozegrane zostały w Gdyni drugie eliminacje Beach&Sport Festival. W ramach festiwalu rozgrywane są I oficjalne Mistrzostwa Polski w Beach Rugby. W eliminacjach dla grupy północnej najlepsza okazała się Arka Gdynia.

W ramach Gdynia Grand Prix Beach&Sport Festival udział wzięły cztery zespoły z Polski północnej: Arka Gdynia, Szerszenie Toruń, Flota Gdynia oraz AZS AWF Gdańsk.

Zawody rozegrane zostały na plaży Gdynia Śródmieście pomiędzy Contrast Cafe a restauracją Del Mar. Licznie zgromadzona publiczność, miała okazję obejrzeć wiele ciekawych i widowiskowych akcji. Rugby na plaży to przede wszystkim zabawa i wielkie emocje. Mimo bardzo wysokiej stawki spotkań (zawodnicy walczyli o awans do wielkiego finały MP w Beach Rugby), nie zabrakło widowiskowych przyłożeń i efektownych szarży. Podczas samych gier eliminacyjnych rozegrane zostały trzy dogrywki, które pozwoliły na wyłonienie zwycięzców spotkań grupowych. W rugby plażowym dogrywka prowadzona jest w formie pojedynków jeden na jednego .

Po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach grupowych , pierwsze miejsce zajęła Flota Gdynia, a następnie AZS AWF Gdańsk, Arka Gdynia oraz Szerszenie Toruń. W pojedynkach półfinałowych Flota Gdynia spotkała się z Szerszeniami Toruń. Po bardzo wyrównanym spotkaniu rozstrzygnięcie zapadło dopiero w dogrywce. Lepsi okazali się rugbiści z Torunia. Przed drugim meczem półfinałowym z rywalizacji w rozgrywkach wycofała się drużyna AZS AWF Gdańsk, co automatycznie pozwoliło na wejście do finału Arce Gdynia.

Pojedynek finałowy był bardzo jedntostronym widowiskiem, wice mistrzowie Polski pokonali Szerszeni Toruń 4:1.

Podczas Beach&Sport Festival swoje umiejętności mieli okazję również zaprezentować zawodnicy gdańskiej drużyny frisbee – Cool Flights. Rozegrany został mecz pomiędzy Cool Flights, a rugbistami we frisbee oraz rewanż w rugby.

Już w najbliższą sobotę 15.08 na plaży Gdańsk Jelitkowo, tuż obok Banana Beach Club rozegrany zostanie wielkie finał Beach&Sport Festival, dodatkową atrakcją będą I Otwarte Mistrzostwa Gdańska w Skimboardingu.

Maciej Sikorski/Seven Green Promotion

Exit mobile version