Arka Gdynia – Rugby Team Pogoń Siedlce 61:8

PRZEBUDZENIE PO PRZERWIE
W pierwszej połowie Pogoń nie potrafiła sobie poradzić z żywiołowo grającą Arką, dało o sobie znać zmęczenie ośmiogodzinną podróżą, po zmianie stron siedlczanie zagrali znacznie lepiej, przy przewadze wykorzystali jednak tylko jedną z trzech szans na zdobycie punktów z przyłożenia, a z siedmiu kopów na bramkę uzyskali tylko trzy punkty.

6′ i 10′ Siergiej Garkawyj dwukrotnie celnie kopie na bramkę z rzutów karnych, Arka prowadzi 6:0.
13′ aut gospodarzy 25 metrów od pola, zagranie w atak i solowa akcja Waldemara Szwichtenberga zakończona przyłożeniem na słupach, Garkawyj na 13:0.
16′ błąd w obronie Pogoni, która nie opanowała piłki po 50-metrowym kopie Szwichtenberga, przejmuje ją Marek Skindel i przykłada na 18:0.
21′ po karnym aut przed polem Pogoni, szybko zagrana piłka do ataku, Garkawyj dostaje piłkę od Szwichtenberga przykłada i podwyższa na 25:0.
31′ młyn na 5 metrze dla Arki, piłka szybko zagrana na atak, Szwichtenberg przebija się i kładzie na słupach, Garkawyj podwyższa na 32:0.
33′ po wznowieniu piłka nie przechodzi 10 metrów i Arka wybiera młyn na środku, ponownie szykbo zagrana piłka na atak, Łukasz Szostek po solowym rajdzie podaje do Krzysztofa Korbolewskiego, który punktuje, Garkawyj celnie podwyższa na 39:0.
37′ Szostek przykładając po akcji ataku ustala wynik pierwszej połowy na 44:0.
48′ szybko rozegrany karny pod polem Pogoni, Dawid Kołduński wbija się na zamkniętą i przykłada na 49:0.
61′ trzy auty Pogoni 5-10 metrów przed polem Arki, po maulu autowym gospodarze na spalonym i szybki karny rozegrany przed Adriana Miałkowskiego, na zamkniętą wbija się i przykłada Łukasz Baca, 49:5.
63′ Garkawyj zaczyna akcję, która przyłożeniem na słupach kończy Szostek, Garkawyj podwyższa na 56:5.
74′ szósta próba kopu na bramkę w wykonaniu Pogoni, tym razem Maciej Dzierżanowski celnie na 56:8.
82′ w doliczonym czasie gry akcja młyna gospodarzy zakończona przyłożeniem Pawła Nowaka, przy wyniku 61:8 sędzia Marcin Zeszutek kończy spotkanie.

RC Multimedia Arka Gdynia – Rugby Team Pogoń Siedlce 61:8 (44:0). Punkty: Arka- Siergiej Garkawyj 21, Waldemar Szwichtenberg 15, Dawid Kołduński 5, Marek Skindel 5, Paweł Nowak 5, Krzysztof Korbolewski 5, Łukasz Szostek 5; Pogoń- Łukasz Baca 5, Maciej Dzierżanowski 3.
Arka: Łukasz Szostek – Mariusz Motyl (65 Arkadiusz Skrzyński), Waldemar Szwichtenberg, Konrad Chromiński (65 Marcin Macoń), Krzysztof Korbolewski (65 Aleksander Gajewski) – Siergiej Garkawyj – Wojciech Maliszewski (67 Karol Zakaszewski) – Paweł Dąbrowski, Sławomir Jedliński (64 Arkadiusz Zdunek), Kazimierz Raszpunda, Paweł Nowak, Marek Skindel (64 Piotr Olejniczak), Daniel Bartkowiak, Dawid Kołduński, Wojciech Ruszkiewicz (67 Zbigniew Rybak). Trenerzy: Dariusz Kimisarczuk i Maciej Stachura.
Pogoń: Robert Kuźmiński – Łukasz Baca, Grzegorz Pliszka, Rafał Matusiak, Gerard Miałkowski (67 Paweł Rzewuski) – Maciej Dzierżanowski – Adrian Miałkowski (65 Damian Hardej) – Marek Mirosz, Kamil Niedźwiedź, Paweł Narojek, Mariusz Siwiec (39 Norbert Kargol), Bogusław Markowski, Tomasz Antoszczuk, Adrian Chruściel, Przemysław Stański (67 Sławomir Pieper). Trener: Gerard Miałkowski.

Sędziowie: Marcin Zeszutek (główny), Tomasz Jarowicz i Wojciech Wietek (liniowi).