Arka Mistrzem ! ! !

Arka Gdynia – Budowlani Łódź 18 – 11 (8 – 3)

Po dramatycznej końcówce Arka Gdynia zdobywa po raz drugi tytuł….
składy, punkty, relacja – poniżej …..

Punkty:
Arka: Stanisław Krieczun 8, Siergiej Garkawyj 5,
Kazimierz Raszpunda 5
B.Łódź: Tomasz Grodecki 6, Marcin Majdziński 5.

Arka:
Ruszkiewicz, Wojaczek, Kaszubowski – Denisiuk, Dąbrowski – Raszpunda, D.Olejniczak (Andrzejczuk), Nowak – Komisarczuk, Krieczun – Gajewski (Skrzyński), Szwichtenberg, Chromiński, Garkawyj – Szostek (Skindel).

Budowlani Ł.:
Królikowski, Krasnoszczok, Rybiński (Szulc) – Serafin (Majdziński), Koszela – Maros, Ławski, Zadwirnyj – Kiełbik, Grodecki (Pietrzak) – Maciejewski (Zamerski), Gomulak, Zając, Wieczorek – Hotowski.

Sędziował: Eric Gauzins (Francja).

Widzowie, którzy mieli zaszczyt oglądać mecz finałowy mówili, że to był naprawdę spotkanie klasowych ekip, to widowisko było bezbłędne i godne finału Mistrzostw Polski.
Jak to bywa w meczach na szczycie rozpoczęli kopacze, było 3 – 3 po karnych Krieczuna i Grodeckiego. Potem doszła do głosu Arka za sprawą akcji ataku i Garkawyja obejmując prowadzenie 8 – 3. Druga odsłona to dalsza bezpardonowa walka, Grodecki wykorzystuje tylko jedną szanse na trzy z karnych i doprowadzając do kontaktowego wyniku 8 – 6, w odpowiedzi tuż przed końcem finału „akcją życia” popisuje się jeszcze niedawno junior Raszpunda, natychmiast odpowiadają Łodzianie zdobywając również przyłożenie. W szeregach gości odżywają nadzieje jednak na krótko, ostanie słowo należy jednak do gospodarzy Stan Krieczun ustala wynik meczu kapitalnym dropem…. 18 – 11 i Arka po raz drugi z rzędu MISTRZEM !!!!!!!