Arka na fali

Widowiskowa i skuteczna gra Arki Gdynia kontra ambitny beniaminek….

ARKA GDYNIA – SKRA WARSZAWA 74 : 13 (52 : 7)

Składy, punkty:
Arka: Siergiej Garkawyj 20, Marcin Motyl 14, Łukasz Szostek 10, Krzysztof Korbolewski 5, Waldemar Szwichtenberg 5, Robert Andrzejczuk 5, Dawid Kałduński 5, Sebastian Głuszek 5, Jacek Wojaczek 5
Skra: Maciej Sienkiewicz 13.

ARKA: Wosiński , Wojaczek, Bartkowiak , Skindel , Głuszek, Kałduński , Jeliński, Andrzejczuk, Komisarczuk, Kriczun , Garkawyj, Szwichtenberg, Macoń – Szostek.
oraz: Rybak, Zdunek, Maliszewski, Gajewski, Chromiński, Madejewski, Korbolewski.

SKRA: Szumski P.., Łukasiak, Józwik, Gajewski, Moroz, Powróz, Szonecki, Droszcz, Kotecki, Banaszyński, Grefkowicz, Sienkiewicz , Bremer, Graveraux, Kukulski.
oraz: Danieluk, Słowik, Szumski jr.

Gospodarze tego spotkania jeszcze niedawno bo w 2005 roku Mistrz Polski postawili na frontalny atak w tym spotkaniu efekt był niestety piorunujący dla rugbistów stołecznej Skry a wynik „do przerwy” 52 do 7 mówi sam za siebie. W pierwszej połowie meczu Arkowcy grali co się rzadko zdarza finezyjnie i zabójczo skutecznie, tylko na chwile gracze warszawscy przerwali ten koncert świetną akcją, po której przyłożył najlepszy w tym dniu w barwach Skry Maciej Sienkiewicz. Goście dopiero w drugiej odsłonie otrząsnęli się i nawiązali w miarę wyrównaną walkę grając bardzo ambitnie w obronie nie dopuszczając do „trzycyfrówki”.Udanie dwukrotnie w drugiej części meczu kopał na bramkę gospodarzy Maciej Sienkiewicz zdobywając kolejne honorowe punkty dla swojej ekipy. Wysoka porażka nie jest wielką ujmą dla beniaminka a te najważniejsze mecze o utrzymanie w gronie I ligowców dopiero przed nimi. Dla Arki kolejne wysokie zwycięstwo jest bardzo ważne dla odbudowy psychicznej po porażce w ostatnim sezonie.