Atlant Kaliningrad zwyciężył w Honey Cup

W I Międzynarodowym Turnieju Rugby Weteranów „Honey Cup” zwyciężył Atlant Kaliningrad z Rosji pokonując w dodatkowym meczu WFS Siedlce Veterans 10:0.

Poziom zorganizowanego przez Miejski Klub Rugby turnieju był niezwykle wyrównany, a wszystkie mecze pozostały nierozstrzygnięte.
W pierwszym WFS Siedlce zremisował 10:10 z Atlantem Kaliningrad, goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie, a gospodarze wyrównywali, dwa kolejne mecze Poland Veterans – Altant Kaliningrad i WFS Siedlce – Poland Veterans zakończyły się wynikami 0:0.

W tabeli turnieju Atlant i WFS zajęły ex aequo pierwsze miejsce i o zwycięstwie decydował dodatkowy mecz pomiędzy tymi zespołami.

Do przerwy było 0:0, ale po zmianie stron 5 punktów zdobył Atlant po klasycznej akcji atakiem do skrzydła. WFS starając się odrobić straty skoncentrował się na ofensywie dopuszczając do przechwytu w linii ataku, przyłożenie Rosjan ustaliło wynik mecz na 10:0 zapewniając gościom zwycięstwo w turnieju.

Najlepszymi zawodnikami turnieju wybrano Sławę Czyżowa (Atlant), Cezarego Zabokrzyckiego (Poland) i Marka Kisielińskiego (WFS) .
Nagrody i medale wręczali Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Karaś , który objął Patronat Honorowy na imprezą, Sekretarz Generalny European Veteran Rugby Association Marko Protega i działacze Miejskiego Klubu Rugby.
W turnieju miał też wziąć udział francuski zespół Les Blues de Gex, ale gościom odwołali piątkowy, wieczorny lot z Genewy, a ze względu na weekendowe obłożenie na kolejne przeloty do Warszawy nie mogli przebukować biletów rezygnując z przyjazdu.

Wyniki turnieju:
WFS Siedlce Veterans – Atlant Kaliningrad 10:10 (5:5),
punkty: Bartek Zagalski 5, Arkadiusz Antoniak 5.
Atlant Kaliningrad – Poland Veterans 0:0.
Poland Veterans – WFS Siedlce Veterans 0:0.

Dodatkowy mecz o I miejsce:
WFS Siedlce Veterans – Atlant Kaliningrad 0:10 (0:0) .

Kolejność:
1.Atlant Kaliningrad,
2.WFS Siedlce Veterans,
3.Poland Veterans.

WFS Siedlce Veterans: Wojciech Plichta, Krzysztof Kisieliński, Tomasz Barczak, Andrzej Olichwiruk, Jacek Wierzbicki, Lesław Kodzis, Piotr Wedziuk, Grzegorz Maciejewski, Zbigniew Wyrębiak, Paweł Narojek, Jan Czyż, Grzegorz Pliszka, Andrzej Kosyl, Ireneusz Gręziak, Marek Kisieliński, Tomasz Radzikowski, Bartek Zagalski, Paweł Żelazowski, Arkadiusz Antoniak, Leszek Koprowski, Sławomir Pieper, Michał Szczech oraz gościnnie Adam Kociński, Cezary Zabokrzycki (Budowlani Łódź), Piotr Minkin, Lech Woźniak (ORC Poznań), Siergiej Janczyszyn, Włodzimierz Popławski (Sokół Lwów) .
Mecze sędziował Mariusz Myrcha.