Australia – Nowa Zelandia 18:19

Piąty mecz tegorocznego Pucharu 3 Narodów rozegrano w Sydney, gdzie reprezentacja Australii po bardzo zaciętym i krwawym meczu uległa Nowej Zelandii 18:19.

Wszystko rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami kibiców gospodarzy. Szybkie rozprowadzanie piłki przez Burgess’a, świetna gra Giteau i młodego O’Connora oraz doskonale ułożona gra obronna sprawiły, że do przerwy gospodarze prowadzili 12:3. Wszystkie punkty z karnych zdobył Giteau, a jedyne punkty dla gości Carter.
Zawodnicy obu drużyn nie oszczędzali się na boisku, czego skutkiem był złamany nos Moore’a i rozbita szczęka McAlistera. Zalany krwią młynarz Wallabies musiał opóścić boisko, jednak po niespełna 10 min. powrócił do gry, kończąc mecz z nosem, delikatnie mówiąc przestawionym o jakieś 60 stopni :-).
W przerwie meczu trener All Blacks dokonał bardzo dobrej zmiany. W miejsce niewidocznego Conrada Smitha wszedł Ma’a Nonu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Gospodarze zostali zepchani do głębokiej defensywy. Punkty dla gości wisiały w powietrzu.Na początku drugiej połowy goście przyłożyli po raz pierwszy. Niestety ostatnie podanie było do przodu i sędzia nie uznał przyłożenia.Nawałnica gości trwała dalej. Cowan przyłożył ponownie, ale po raz drugi sędzia dopatrzył się przewinienia w ofensywie i punktów nie uznał.Chwilę później po 2 karnych Cartera zrobiło się 15:9 dla Australii. Trener Robbie Deans próbował ożywić zespół wprowadzając zmienników za kontuzjowanych O’Connera i Barnesa.
Niestety dla kibiców gospodarzy Nowozelandczycy przeprowadzili akcję meczu, z szybką wymianą piłki pomiędzy Read’em, Nonu i Sivivatu zakończoną przyłożeniem Nonu. Radość gości była ogromna, szczególnie gdy Carter podwyższył z bardzo trudnej pozycji i zrobiło się 16:15 dla Nowej Zelandii.
Australia rzuciła się do ataku spychając gości do obrony. Nagrodą za to był karny, który po raz 6 w tym meczu na punkty zamienił Giteau, dając prowadzenie Australii 18:16.
Ostatnie minuty to prawdziwy szturm All Blacks, niecelny drop gol Cartera i karny w 78 min, który na 3 punkty i zwycięstwo dla Nowej Zelandii zamienił świetnie grający Dan Carter.

punktowali:

dla Australii:
Karne: Giteau 6

dla Nowej Zelandii:
Przyłożenie: Nonu
Podwyższenie: Carter
Karne: Carter 4

składy:

Australia:
15 James O’Connor, 14 Lachie Turner, 13 Adam Ashley-Cooper,
12 Berrick Barnes, 11 Drew Mitchell, 10 Matt Giteau, 9 Luke Burgess, 8 Richard Brown, 7 George Smith (c), 6 Rocky Elsom, 5 Nathan Sharpe, 4 James Horwill, 3 Al Baxter, 2 Stephen Moore, 1 Benn Robinson.
Rezerwowi: 16 Tatafu Polota-Nau, 17 Ben Alexander, 18 Dean Mumm, 19 David Pocock, 20 Will Genia, 21 Ryan Cross, 22 Peter Hynes.

Nowa Zelandia: 15 Mils Muliaina, 14 Josevata Rokocoko,
13 Conrad Smith, 12 Luke McAlister, 11 Sitiveni Sivivatu,
10 Dan Carter, 9 Jimmy Cowan, 8 Kieran Read, 7 Richie McCaw (c),
6 Jerome Kaino, 5 Isaac Ross, 4 Brad Thorn, 3 Owen Franks, 2 Andrew Hore, 1 Tony Woodcock.
Rezerwowi: 16 Aled de Malmanche, 17 John Afoa, 18 Jason Eaton, 19 Rodney So’oialo, 20 Brendon Leonard, 21 Stephen Donald, 22 Ma’a Nonu.

SKRÓTY MECZU NA STRONIE www.allblacks.com !!!