Australia zwycięzcą Pucharu Trzech Narodów

W decydującym o tytule mistrzowskim spotkaniu Wallabies pokonali All Blacks 25-20.

Był to prawdziwy thriller,w którym niczego nie brakowało.
Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Australii. Goście zostali zepchnięci do głębokiej defensywy. Przyłożenia będącego w świetnej formie łącznika młyna Geni oraz zawodnika trzeciej linii młyna , Radike Samo, wyprowadziły Wallabies na prowadzenie 20-3. Gdy wszystkim wydawało się, że losy spotkania zostały rozstrzygnięte, do ataku ruszyli goście.

Po pięknej akcji i genialnym podaniu Dana Cartera przyłożenie zdobył Smith. All Blacks nie odpuszczali, Wallabies zupełnie nie przypominali drużyny z pierwszej połowy.
W 58 minicie Nowa Zelandia doprowadziła do remisu. Smith podał do Nonu, który nie miał problemów z przyłożeniem piłki , Carter podwyższył i zrobiło się 20-20.
Gdy wydawało się, że goście pójdą za ciosem, inicjatywę przejęli Australijczycy.
Decydującą akcję rozpoczął Genia, podał do skrzydłowego Ioana, który ściągnął na siebie kilku obrońców. Podał do Beala i Australijczycy wyszli ponownie na prowadzenie.
Nowa Zelandia próbowała desperackich ataków, jednak Wallabies nie dali wyrwać sobie zwycięstwa i zdobyli Puchar Trzech Narodów po raz pierwszy od 2001 roku.
Czarne chmury zbierają się nad kontuzjowanym Kieranem Readem, który może nie wystąpić w Pucharze Świata.
Warto podkreślić, że jeśli obie drużyny wygrają swoje grupy, to mogą spotkać się dopiero w wielkim finale 23 października. Myślę, że jest to bardzo prawdopodobne.

Australia – Nowa Zelandia 25:20 (20:3)

Australia:
Przyłożenia: Genia, Samo, Beale
Podwyższenia: Cooper (2)
Karne : Cooper (2)

Nowa Zelandia:
Przyłożenia: Nonu, Smith
Podwyższenia: Carter (2)
Karne : Carter (2)

Australia:
Kurtley Beale, Adam Ashley-Cooper, Anthony Fainga’a, Pat McCabe, Digby Ioane, Quade Cooper, Will Genia; Sekope Kepu, Stephen Moore, Ben Alexander, Dan Vickerman, James Horwill, Rocky Elsom, David Pocock, Radike Samo

Nowa Zelandia:
Mils Muliaina, Cory Jane, Conrad Smith, Ma’a Nonu, Zac Guildford, Daniel Carter, Piri Weepu; Tony Woodcock, Keven Mealamu, Owen Franks, Brad Thorn, Samuel Whitelock, Adam Thomson, Richie McCaw (k), Kieran Read