Belgowie ostanim testem juniorów

W drugim meczu tourne nasi juniorzy pokazali pazur w pierwszej połowie wygrywając niespodziewanie 7:3, druga odsłona zwycięska dla gospodarzy i faworytów tego spotkania Belgów….
Teraz czas na Mistrzostwa Europy 15-23.04.2011 we Francji w Armagniac.
Naszym pierwszym przeciwnikiem będą zawodnicy Litwy…

Belgia-Polska 22-7(3-7)
Pkt: Radek Rakowski 5, Piotr Wawrzyńczak 2.

Fizjoterapeuta – Robert Cajzer

Początkowe minuty to bardzo aktywna gra gospodarzy, jednak nasze nadzieje szybko porządkują szyki i mają szansę na prowadzenie jednak z karnego nieznacznie pudłuje Piotr Wawrzyńczak. W następnych minutach gra toczy się w środku pola a najgroźniejsze akcje demonstrują Polacy, dwukrotnie mając szansę na punkty po maulu autowym, w końcu po trzecim aucie otwieramy i Radek rakowski świetnie wykorzystuje „dziurę” w obronie Belgów i przykłada w słupach. Udanie podwyższa Piotr Wawrzyńczak. W końcówce pierwszej odsłony gra się zaostrza, Belgowie grają na pograniczu faul i dochodzi do krótkiego spięcia zawodników obu ekip w starym stylu na pięści. W efekcie tracimy po żółtej kartce Stępnia.
Do 50 min prowadzimy po dobrej wyrównanej grze, w kolejnych minutach gospodarze zdobywają coraz większą przewagę a wprowadzeni rezerwowi gubią się i tracimy punktu z własnych błędów i po maulu autowym.
Świetna pierwsza połowa naszych, punkty Rakowskiego po filmowej akcji całej ekipy, mecz
strasznej walki z obu stron, Belgowie grali bardzo agresywnie.
Ogólnie świetny sprawdzian dla naszych przed ME. W składzie Belgów większość ludzi z Akademii