Bemowo AZS-AWF Warszawa 7:31 Arka Gdynia

W rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski zespół Bemowa AZS-AWF Warszawa uległ 7:31 Arce Gdynia. Rezultat ten oznacza, że do półfinału awansowali wicemistrzowie Polski.

Rewanżowe spotkanie 1/4 finału Pucharu Polski zgromadziło kilkaset widzów na trybuny stadionu na warszawskim Bemowie. Oba zespoły przystąpiły do meczu w osłabionych składach. W barwach “Buldogów” zabrakło odpoczywającego po meczach reprezentacji Wilczuka oraz kontuzjowanych Wojcieszaka, Szostka, Podolskiego, Simionkowskiego, Jelińskiego i Kałduńskiego. W składzie warszawiaków próżno było, z różnych względów, szukać aż 8 zawodników (Powałka, Wierzejski, Chróściel, Psuj, M.Miśkiewicz, Niemczak, Pazio, Grygułło). Smaczku tej rywalizacji dodawał występ w wyjściowej XV gości Kvernadze i Czubinidze, którzy jeszcze w rundzie jesiennej grali w barwach AZS-u. Mecz nie stał na najwyższym poziomie. Widać było, że to dopiero początek sezonu i zgranie zawodników nie jest jeszcze dograne do perfekcji. Choć wynik wskazuje na dominację Arki, gra była dość wyrównana, aczkolwiek trzeba przyznać, że to goście prezentowali się lepiej. Znaczną przewagę mieli w autach, których wygrywanie przychodziło gospodarzom z trudem. Akademicy mieli też problem z przesuwaniem linii obrony, w wyniku czego właśnie po akcjach na skrzydłach padało najwięcej punktów dla Arki. W pierwszej połowie kibice zobaczyli cztery przyłożenia. Najpierw przechwytem popisał się Raszpunda, a parę minut później szeroką akcję ataku Arki wykończył Kvernadze. W 28 minucie gospodarze zdobyli przyłożenie. Wąską grę młynem “piątką” zakończył Tomasz Gołąb – najlepszy zawodnik gospodarzy. Dwa oczka z podwyższenia dołożył Janeczko. Pięć minut później żółtą kartką został ukarany Paweł Plichta. Okres gry w przewadze Arka wykorzystała, zdobywając przyłożenie autorstwa Czubinidze. Gruzin przeszedł do historii, ponieważ jest pierwszym zawodnikiem, który w Pucharze Polski zdobywał punkty w jednym dwumeczu dla obu drużyn. W drugiej odsłonie punktowały już tylko “Buldogi”. Niemal takie same akcje ataku gdynian zakończyli przyłożeniami Karol Denisiuk i Mateusz Plichta. Dodatkowo trzy udane podwyższenia dołożył Tsiklauri. Już za tydzień nadarzy się okazja do rewanżu, gdyż tym razem w Gdyni odbędzie się pierwsza wiosenna kolejka ligowa, w której dojdzie do kolejnego pojedynku AZS-u i Arki.