Biało-czerwony Sochaczew – Nasza wspólna sprawa

W czwartek, w sochaczewskim hotelu Chopin odbyła się pierwsza konferencja prasowa poświęcona jednej z największych tegorocznych imprez sportowych w Sochaczewie. 10. kwietnia na sochaczewskiej „Maracanie” zostanie rozegrany mecz POLSKA – MOŁDAWIA w ramach eliminacji do Pucharu Świata 2011 .

Na konferencję przybyły władze naszego miasta; Burmistrz Bogumił Czubacki , wiceburmistrz Jerzy Żelichowski , ze strony powiatu obecni byli Starosta Tadeusz Koryś i wicestarosta były zawodnik Orkana, były kapitan reprezentacji Polski Piotr Osiecki , który zagrał 35 spotkań w koszulce z orzełkiem na piersi. Licznie przybyli na spotkanie z organizatorami meczu, prasa i telewizja Polsat i TVP . Którzy nagrywali konferencję, przeprowadzali wywiady z naszymi włodarzami miasta i powiatu jak również z obecnymi kadrowiczami którzy przyjechali wprost ze zgrupowania we Francji; łodzianinem Kacprem Ławskim i grającym w Orkanie Wojciechem Łukasiewiczem .

Organizatorem konferencji i meczu jest nowo powstałe Stowarzyszenie Sportowe Rugby Klub Orkan Sochaczew. Współorganizatorami tego meczu są Miasto, Powiat i Gmina Sochaczew, listy intencyjne z rąk Burmistrza Miasta i Starosty Sochaczewskiego otrzymał Prezes Stowarzyszenia Kamil Dybiec.

Na potrzeby tego meczu po przeciwnej stronie trybuny głównej zostanie postawiona trybuna na około 2000 osób.
Prowadzący ze swadą konferencję prasową Robert Małolepszy przedstawił zebranym prezentacje multimedialną związaną z kwietniowym meczem. Przybliżył obecnym, krótką ale obfitującą w sukcesy, historię rugby w Sochaczewie.
Stwierdził że;
To będzie impreza jakiej w Sochaczewie jeszcze nie było!
Stadion sochaczewskiego Orkana na jeden dzień zamieni się w wielką arenę, na którą za pośrednictwem telewizji Polsat będzie patrzeć cała Polska
Nawet rozpoczynający się w tym roku w Sochaczewie Tour de Pologne nie przyciągnie takiej liczby kibiców

Pierwszy mecz reprezentacja Polski rozegrała 23 maja 1962, na stadionie Bzury Chodaków: wygrywając z NRD 11:0. kolejnych 10 spotkań zostało rozegranych na stadionie Orkan.
21 kwiecień 1974: Polska – NRD 17:0
13 listopada 1976: Polska – Maroko 13:7
30 wrzesień 1979: Polska – Włochy 3:13
9 listopada 1980: Polska – Rumunia 0:33
14 kwiecień 1985: Polska – Maroko 28:6
29 maja 1986: Polska – Bułgaria 41:0
15 maja 1988: Polska – Czechy 18:9
6 listopada 1993: Polska – Andora 30:10
12 maja 1996: Polska – Rumunia 9:40
8 kwietnia 2006: Polska – Mołdawia 13:27
Polska: Wojciech Ruszkiewicz (Tomasz Wosiński debiut w reprezentacji), Michał Królikowski (Kazimierz Raszpunda), Rafał Witoszyński, Paweł Nowak (Paweł Dąbrowski), Kacper Ławski, Rafał Sajur, Łukasz Miśkiewicz, Maciej Brażuk, Dariusz Komisarczuk, Alexis Konieczny (Tomasz Grodecki), Mariusz Wilczuk (Marcin Wilczuk), Piotr Pietrzyk, Marcin Malochwy (Patryk Szwarc), Konrad Pisarek, Łukasz Szostek (Maciej Szablewski).
Punkty dla Polski: Alexis Konieczny 6. Konrad Pisarek 5, Tomasz Grodecki 2.

Duże wrażenie na obecnych zrobiła video konferencja z mieszkającym w Givors (Francja) trenerem polskiej reprezentacji Tomaszem Putrą. która przeszła już do historii polskiego rugby.
Jak powiedział trener Tomasz Putra; będzie to rewanż za porażkę sprzed czterech w Sochaczewie z Mołdawią 13:27.
Atmosfera wokół rugby w Sochaczewie jest wspaniała, ludzie żyją rugby całym sercem. Liczę że stadion podczas tego meczu zapełni się po brzegi.
Nieoczekiwanie trener Putra wymienił nazwiska powołanych na mecz w Sochaczewie. Nadmieniając że aż pięciu zawodników jest związanych z Sochaczewem.

Lista powołanych zawodników na konsultacje i mecz z Mołdawią w Sochaczewie.
Zawodnicy młyna
Bobryk Kamil
Wilczuk Marcin
Siepielski Bastien
Lewandowski Yann
Janiec Grzegorz
Piorkowski Eric
Krużycki Michał
Ławski Kacper
Krzesinski Stanislas
Doroszkiewicz Łukasz
Nowak Paweł
Bartoszek Mateusz
Raszpunda Kazimierz
Hedesz Karol

Zawodnicy ataku
Banaszek Dawid
Popławski Dawid
Chartier David
Gargasson Donald
Łukasiewicz Wojciech
Hotowski Krzysztof
Kwiatkowski Robert
Vaissere Cedric
Żórawski Łukasz
Wilczuk Mariusz

Zawodnicy rezerwowi
Romuald Berthe
Stanisław Niedźwiecki
Kaszuba Sławomir
Królikowski Michał
Piotr Karpiński
Stepień Tomasz
Jarosz Konrad