Blachy Pruszyński Budowlani Łódź : Salwator Juvenia Kraków 83:3 (40:0)

W sobotnim meczu 13 kolejki I ligi rugby w Łodzi zagrała tylko jedna drużyna. Bodowlani rozgromili na własnym boisku gości z Krakowa 83:3…

Kibice na stadionie Budowlanych z jednej strony mogli być zadowoleni, gdyż ich ulubieńcy znów wygrali wysoko i pewnie. Z drugiej jednak strony mecz był jednostronny, a przez to mało ciekawy. Worek z punktami otworzył się w pierwszej minucie. Budowlani odzyskali piłkę po rozpoczęciu i po trzech przegrupowaniach położyli ją za linią końcową. Cała pierwsza połowa, jak i druga upływała pod znakiem ich dominacji. Krakowianie byli jakby omamieni. Grali bez ambicji, koncentracji, woli walki. Wyglądało to tak, jakby nie wierzyli w zwycięstwo, czy chociaż podjęcie walki i dlatego postanowili odklepać obowiązek i wrócić pod Wawel. Tymczasem Łodzianie nie pokazali nic rewelacyjnego. Mogły podobać się rajdy Krzysztofa Hotowskiego, ale poza tym gospodarze nie popisali się szczególną finezją czy ciekawymi rozwiązaniami taktycznymi. Ich jedyną Bronia były dynamiczne wejścia ciężkich i silnych zawodników młyna, którzy rozpędzeni wbiegali na piłkę i przebijali słabe szyki obronne Juvenii.

Smoki właściwie nie broniły. Choć drużynowo zamykali w linii, jednak bez szybkości i zdecydowania. Wielokrotnie czekali na rywali, nie wychodząc nawet na krok przed linię. Szwankowała również indywidualna szarża, dzięki czemu Budowlani zdobywali często po 50 metrów za jedną akcją. Kiedy goście mięli piłkę w ataku, na ogół po własnych błędach tracili ją w przeciągu kilkudziesięciu sekund. Wyprowadzali teoretycznie groźną akcję i sami tracili punkty z kontrataku. Jedyne, honorowe punkty z karnego zdobył Giorgi Chubinidze. Poza tym mecz był festiwalem przyłożeń Budowlanych.

Blachy Pruszyński Budowlani Łódź : Salwator Juvenia Kraków 83:3(40:0)

Skład Blach Pruszyński Budowlanych Łódź: Królikowski, Szyburski(Szulc – 5), Bobryk – 5(Sachrajda), Zych – 10, Ławski, Sajur – 5, Maros, Mirosz – 10(Skwarciak), Pabjańczyk – 9, Żórawski (Kaniowski), Maciejewski, Stępień – 14(Dułka), Hotowski – 15, Wieczorek – 5, Kiełbik – 5(Milczak)

Skład Salwator Juvenii: Nawrot(Nowak), Odoliński(Głowacki), Gajda(Sztuka), Jasiński(Mączka), Świadek, Gugushvili, Ingarden, Budka, Zawojski, Chubinidze – 3pkt, Zagórowski, J.Bielawski(M.Bielawski), Wojciechowski, Cyganik, Sokołowski.

Sędziował: Grzegorz Michalik i Wojciech Wietek

żółta kartka: Waldemar Nawrot (Juvenia)

czarodziej