Brendan Venter Mistrz Świata w Poznaniu

Już w najbliższą niedzielę, o godzinie 12:20, samolotem rejsowym z Frankfurtu /a wcześniej z Johanesburga, po całonocnej podróży/, przybędzie do Poznania, na zaproszenie marki LECH PILS, gwiazda rugby światowego formatu- Brendan Venter. 37-letni dziś gracz i trener, którego charyzma nie opiera się jedynie na zdobytym w 1995 roku z reprezentacją Republiki Południowej Afryki, Mistrzostwie Świata, przez cztery dni będzie prowadził zajęcia teoretyczne dla trenerów, a praktyczne dla zawodników pierwszej drużyny Posnanii Poznań.

Wszyscy bez wyjątku, bardzo wiele obiecują sobie po tej niespodziewanej wizycie. Bezpośredni kontakt z przedstawicielem, egzotycznej nieco (przy „francuskiej tradycji”) Półkuli Południowej, z reprezentantem Springbok, a później trenerem m. in. legendarnego klubu London Irish, jest czymś, co zdarza się raz na całe życie! Brendan przyjął z ochotą zaproszenie Kompanii Piwowarskiej SA, producenta Lech Pils, a będącej częścią koncernu SAB Miller. Mimo, że udało mu się zrealizować nie tylko sportowe plany (grał w kadrze do 1999) i z powodzeniem wykonuje zawód lekarza (anestezjolog z prywatną praktyką!). Na dziś, kontakt z ukochanym, uprawianym od 6-go roku życia rugby, itrxzymuje, prowadząc aż trzy grupy szkoleniowe, w tym trzydziestkę najzdolniejszych czarnoskórych „grajków” RPA.
Na czas pobytu Brendana Ventera z małżonką w Poznaniu, Lech Pils zapewnił mu komfortowe warunki (samochód z kierowcą, telefon, tłumacz, zamieszkanie w hotelu Sheraton) i zadbał wraz z KS Posnania, aby spełnić wszelkie sugestie, dotyczące strony sportowej (tematyka i organizacja zajęć). Warto podkreślić, że i Brendan, goszcząc w Polsce po raz pierwszy, bardzo wiele sobie po tej wyprawie obiecuje, mówiąc że „będziemy się uczyć jedni od drugich rugby, kultury i to będzie ekscytujące”.
Lech Pils przewidział we wtorek konferencję prasową w klubie, oficjalny, dostępny dla mediów wieczorny trening na oświetlonym boisku ze sztuczną nawierzchnią oraz integracyjne party u siebie, w Browarach, na zakończenie tego elektryzującego wydarzenia.
O pobycie Brendana Ventera w Polsce, będziemy informować na bieżąco.