Site icon rugby.info.pl

Budowlani – Lechia w finale ligi

Blachy Pruszyński Budowlani Łódź v MKS Orkan Sochaczew 30-7 (17:0)
(Grzegorz Michalik, Janusz Wilk, Kacper Michałkiewicz)
Punkty dla Budowlanych:
Punkty dla Orkana: Łukasiewicz 5, Popławski 2.

RC Lechia Gdańsk v RC Arka Gdynia 18-12 (18:7)
(Marcin Zeszutek, Mirosław Szczepański, Grzegorz Michalik)
Punkty dla Lechii: Jurij Bukhalo 8 (1pd, 2K), Mariusz Wilczuk 5 (P), Anthony Coletta 5 (P)
Punkty dla Arki: Beka Tsiklauri 10 (2P), Dawid Banaszek 2 (pd)
Żółte kartki: Łukasz Doroszkiewicz, Piotr Jurkowski, Rafał Sajur (wszyscy Lechia), Rafał Wojcieszak (Arka)

o miejsca 5-8:
Bemowo-AZS AWF Warszawa v KS Posnania Poznań 22-32 (17:32)
(Szostek, Piotrowicz, Reks)
Punkty dla Posnanii: David Cassidy 17 (1P, 2K, 3pd), Robert Bosiacki 5 (P), Leszek Krysztofiak 5 (P), Łukasz Tietz 5 (P)
Punkty dla Bemowo-AZS AWF: Tomasz Jędral 10 (2P), Łukasz Nowosz 5 (P), Tomasz Gołąb 5 (P), Rafał Janeczko 2 (pd)
Żółte kartki: Piotr Psuj (Bemowo-AZS AWF), Paweł Makles (Posnania)

RzKS Juvenia Kraków v MKS Ogniwo Sopot 22-10 (14:3)
(Janeczko, Szczepański J., Pantoł)
Punkty dla Juvenii:
Punkty dla Ogniwa:

Dwa najwyżej sklasyfikowane po rundzie zasadniczej zespoły zagrają w najbliższą sobotę o tytuł mistrza Polski na boisku przy ulicy Górniczej w Łodzi. Wczoraj Lechia po wyrównanym boju pokonała w kolejnym tej wiosny, derbowym boju Arkę, dzisiaj Budowlani ograli sochaczewskiego Orkana. O ile jednak dla zawodników z Mazowsza zdobyte brązowe medale są ukoronowaniem udanego sezonu, to w Gdyni z pewnością liczono na ponowny występ w finale… Dlatego sobota nie przejdzie do historii Gdynian jako szczęśliwy dzień. Problemy z autokarem i pomimo udanego początku, nienajlepsza dyspozycja w meczu z Lechią złożyły się na niezgodne z nadziejami zakończenie ligowego sezonu. Na szczęście dla siebie Buldogi będą mieli jeszcze szansę poprawienia tegorocznych osiągnięć, bowiem w ostatni weekend czerwca zagrają z Budowlanymi w finale Pucharu Polski. Orkan zaprezentował się w Łodzi całkiem dobrze, kilka błyskotliwych akcji przeprowadził sprowadzony specjalnie na ten mecz Cedric Vaissiere, ale nie wystarczyło to do zwycięstwa w Łodzi, z prezentującymi wiosną świetną dyspozycję podopiecznymi trenera Mirosława Żórawskiego.
Tak więc brązowe medale zawisły na piersiach zawodników Arki i Orkana, a ponadto pobyt wśród najlepszych zapewniły sobie ekipy Juvenii i Posnanii! Poznaniacy, zajmujący ostatnie miejsce w tabeli zdołali wygrać wyjazdowy mecz z Bemowo-AZS AWF Warszawa, Krakowianie pokonali u siebie sopockie Ogniwo i oznacza to, że w Warszawie bój o pozostanie w Ekstralidze stoczą dwie niezwykle utytułowane w polskim rugby ekipy. Rugbyści AZS AWF 16-krotnie byli najlepszą drużyną w naszym kraju, Ogniwo zdobywało tytuł dziewięciokrotnie. Co więcej ostatnie trofeum trafiło do Warszawy zaledwie przed dwoma laty, a do Sopotu w roku 2003. Teraz jednej z tych drużyn zabraknie w pojedynkach elity, a jej miejsce zajmą rugbyści z Lublina, którzy wczoraj pewnie pokonali Czarnych Pruszcz Gdański.

www.pzrugby.pl

Exit mobile version