Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew 10 – 20 (5 – 13)

Orkan odnosi bardzo wazne zwycięstwo praktycznie zapewniające mu ligowy byt, dla Budowlanych rozpoczyna się prawdziwa walka o utrzymanie w lidze…

Stawka meczu wyraźnie sparaliżowała obie ekipy stad bardzo duża nerwowość w poczynaniach, wiele niewymuszonych błędów oraz niepotrzebnych karnych. Lekką przewagę w meczu mieli goście i to oni za sprawa świetnie dysponowanego Gruzina Luki Khachirashwili punktowali. Rozczarował młyn Lublinian, który przegrywał własne stałe fragmenty gry. Orkan wygrał zasłużenie choć nie przekonał do końca. Budowlanych czeka cieżki sezon i mordercza walka o utrzymanie się w lidze.

Po meczu Trener Zdzisław Szczybelski powiedział:
– u zawodników obu ekip widoczny był brak ogrania, poprostu przerwa zimowa zrobiła swoje, na boisku panował chaos moi zawodnicy za często gubili piłkę i robili proste błędy. Główny mankament to słaba skuteczniść, dodatkowo stawka meczu usztywniła niektórych zawodników. Cieszy jednak wygrana. To początek rundy i myślę że drużyna się dotrze i w kolejnych meczach zagra na miarę swoich możliwości tym bardziej że będe mógł liczyć dodatkowo na Pietrzyka, Sekleckiego i Zure Korkotadze.

Punkty Orkan: Luka Khachirashwili 15, Dawid Banaszek 5.
Punkty Budowlani: Maciej Niedzwiedzki, Jakimiński po 5
Skład Orkana:
1.Wosiński, 2.Dobrowolski, 3.Zatorski, 4.Sieklicki, 5.Murawski, 6.Adamczewski, 7.Kościelewski, 8.Jabłoński, 9.Gvinijlia, 10. Khachirashwili, 11.Śmielak Ł., 12.Śmielak M., 13.Banaszek, 14.Kozakiewicz, 15.Kraska
Rezerwowi: Syperek, Gubar, Miałkos, Gołaszewski, Malesa, Konik, Szymański.

Skład: Budowlani: 1.Joźwik, 2.Brzezicki, 3.D. Pieniak (60. Czerwonka), 4.Kowal, 5.B.Jasiński, 6.Gładysz, 7.M. Niedźwiecki 5, 8.S. Niedźwiecki, 9.Rybak, 10.Stępień, 11.Jabłoński, 12.Mazur, 13.Jakimiński 5, 14.Berestek (72. Boruch), 15.Jadach (75.
Wojtaszek).

Sędziowali: Grzegorz Szostek, Mirosław Żórawski, Mirosław Szczepański.