Budowlani Lublin – Posnania Poznań 7 – 65 (0 – 47)

Trudno było o niespodziankę, w minioną sobotę w Lublinie. Posnania do zawodów przystąpiła bardzo mocno skoncentrowana. To było powodem,że od pierwszych niemalże sekund narzuciła swój styl gry.

Tuż po rozpoczęciu przeciwnika, otwarciu i szybkim ataku, pierwsze punkty zdobył skutecznie wykańczający tego dnia Tomek Gruszczyński.
Goście dalej bezlitośnie podkręcali tempo i po kilku minutach było już 24:0. Praktycznie rzecz biorąc, młody i wciąż przebudowywany skład Budowlanych był bezradny. Bardzo rzadko udawało mu wchodzić na połowę poznaniaków, nie mówiąc o 22 metrach! Już do przerwy było 47:0.
Po przerwie drużyna Krzysztofa Baranieckiego grała już luźniej- nie było sensu tracić niepotrzebnie sił, za tydzień bardziej wymagający rywal- sochaczewski Orkan.
Końcowy wynik spotkania to 65:7 dla goniącej czołówkę ekipy z Winograd.
W pomeczowej telefonicznej rozmowie trener zwycięskiej drużyny, chwaląc generalnie cały, 22- osobowy skład za absolutnie profesjonalne i bardzo poważne podejście, wyróżnił szczególnie Dominika Machlika, Krzyśka Witczaka, Bartka Szumińskiego, Kubę Krzesińskiego i grającego od początku na „9” Tito Sieńczaka.
Dodał jeszcze, że Jura Buchało był w I połowie bezbłędny w podwyższeniach i szczególnej urody, skutecznych kopach w aut na 70-80m. Ważne jest również, że w pełnym składzie nie odnotowano poważniejszych urazów.