W finale Super 14 Bulls pokonali Stormers 25:17.

Bulls pkt: Morne Steyn 20 (1pd, 6k), Francois Hougaard 5 (1P)

Stormers pkt: Peter Grant 7 (2pd, 1k), Bryan Habana 5 (1P), Ricky Januarie 5 (1P)

Bulls: 15 Zane Kirchner, 14 Gerhard van den Heever, 13 Jaco Pretorius, 12 Wynand Olivier, 11 Francois Hougaard, 10 Morné Steyn, 9 Fourie du Preez, 8 Pierre Spies, 7 Dewald Potgieter, 6 Deon Stegmann, 5 Victor Matfield (kpt), 4 Danie Rossouw, 3 Werner Kruger, 2 Gary Botha, 1 Gurthrö Steenkamp
Rezerwowi: 16 Bandise Maku, 17 Bees Roux, 18 Flip van der Merwe, 19 Derick Kuün, 20 Jacques-Louis Potgieter, 21 Jaco van der Westhuyzen, 22 Pedrie Wannenburg

Stormers: 15 Joe Pietersen, 14 Gio Aplon, 13 Jaque Fourie, 12 Juan de Jongh, 11 Bryan Habana, 10 Peter Grant, 9 Dewaldt Duvenage, 8 Duane Vermeulen, 7 Francois Louw, 6 Schalk Burger (kpt), 5 Andries Bekker, 4 Adriaan Fondse, 3 Brok Harris, 2 Tiaan Liebenberg, 1 Wicus Blaauw
Rezerwowi: 16 Deon Fourie, 17 JC Kritzinger, 18 Anton van Zyl, 19 Pieter Louw, 20 Ricky Januarie, 21 Willem de Waal, 22 Tim Whitehead

Do finałowego spotkania na Orlando Stadium przystąpiły dwie najlepsze drużyny tego sezonu. Dla Byków, którzy bronili tytułu był to trzeci finał w historii, zaś Stormers w takowym pojedynku debiutowali. Po raz pierwszy w historii w potyczce kończącej sezon doszło do starcia dwóch zespołów z RPA. Oprócz sportowego aspektu, mecz miał także aspekt społeczny, gdyż ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, był rozgrywany nie na arenie Bulls – Loftus Versfeld, ale na Orlando Stadium w Soweto, a więc w okolicy zamieszkanej głównie przez czarnoskórych obywateli RPA. Kibice na pierwsze punkty czekali 9 minut. Wtedy karnego dla Byków wykorzystał najskuteczniejszy zawodnik rozgrywek – Morne Steyn. Niemal w tej samej akcji obrońcy tytułu stracili jednak van den Heevera, który musiał opuścić boisko z kontuzją. Prowadzenie gospodarzy zostało szybko potrojone po kolejnych dwóch karnych Steyna. Oprócz punktów Stormers stracili także de Jongha, który nabawił się urazu uniemożliwiającego jego dalszy udział w grze.W 25 minucie świetnie dyrygujący Bykami Fourie de Preez znalazł dziurę w defensywie przeciwnika i wpuścił w nią Francoisa Hougaarda, który dynamicznie pognał na pole punktowe Stormers zdobywając pierwsze przyłożenie meczu, podwyższone następnie przez Steyna. Pierwsza odsłona skończyła się wynikiem 16:3, bo tuż przed przerwą karnego dla gości kopnął Grant. Nadzieje kibiców Stormers odżyły, gdy w 53 minucie Bryan Habana zdobył przyłożenie po przechwyceniu podania łącznika ataku Byków. Po podwyższeniu Granta, obrońcy tytułu wygrywali sześcioma oczkami. Steyn jednak bezwzględnie wykorzystał przewinienia gości, zamieniając dwa karne na kolejne sześć punktów dla swego zespołu. Gdy na pięć minut przed końcem po raz szósty trafił z karnego, było już niemal pewne, że Bulls obronią tytuł. Nie zmieniło tego nawet przyłożenie Ricky’ego Januarie tuż przed końcem spotkania. Dla Bulls to trzeci tytuł w historii. Jednocześnie są ostatnimi zwycięzcami Super 14, gdyż od następnego sezonu, po dojściu Melbourne Rebels, liga będzie nosiła miano Super 15.