Calcutta Cup dla Anglików

Nowy trener reprezentacji Anglii , Stuart Lancaster, zaliczył udany debiut. Jego drużyna pokonała na Murrayfield Szkotów 13-6. Warto podkreślić , że było to pierwsze zwycięstwo Anglików na tym obiekcie od 2004 roku.

Szkoci przez większość meczu dominowali, kilka razy byli bliscy zdobycia przyłożenia, jednak jeden fatalny błąd Dana Parksa przesądził o ich porażce.
Trener Lancaster dokonał wielu zmian w składzie, kilku zawodników zaliczyło debiut. Nienajlepiej prezentował się młyn Anglików, nieprzekonywująco wypadł środkowy ataku Farrell oraz skrzydłowy Strettle.
Pierwsza połowa zakończyła się zwycięstwem Szkotów 6-3. Wszystkie punkty dla gospodarzy zdobył Dan Parks, dla gości punktował Farrell.
Druga odsłona zaczęła się fatalnie dla gospodarzy. Po koszmarnym błędzie Dana Parksa przyłożenie zdobył łącznik ataku reprezentacji Anglii Charlie Hodgson. Szkoci atakowali, ale ich akcje przypominały bicie głową w mur. Na kilkanaście minut przed końcem bliski zdobycia przyłożenia był Laidlaw, który zastąpił Parksa, jednak powtórka pokazała, że punkty nie powinny zostać przyznane gospodarzom. Szkoci przegrali na własne życzenie. Anglicy mogą być zadowoleni z wyniku, ale z pewnością nie z gry. Trudno w nich upatrywać faworytów do tytułu mistrzowskiego. Za tydzień Anglicy zagrają w Rzymie , natomiast Szkotów czeka wyprawa na Millenium Stadium

Szkocja Anglia 6-13 ( 6-3 )