CARDIFF BLUES ZDOBYWCAMI AMLIN CHALLENGE CUP!!!

W finałowym spotkaniu rozegranym w Marsylii zespół ze stolicy Walii pokonał faworyzowany francuski Toulon 28:21.

Spotkanie zgromadziło prawie 50 tysięcy kibiców na piłkarskim stadionie Olimpique Marsylia. Zdecydowana ich większość sympatyzowała z Toulonem. W trakcie pierwszych dwóch kwadransów oba zespoły zdobyły po sześć punktów dzięki karnym w wykonaniu Wilkinsona, Halfpenny’ego oraz Blaira. W 36 minucie Francuzi za sprawą skutecznego środkowego Sonny Bill Williamsa zdobyli pierwsze w meczu przyłożenie. Podwyższenie Wilkinsona ustaliło rezultat pierwszej odsłony na 13:6. 10 minut po przerwie znów był remis. Walijski center Jamie Roberts wykorzystał podanie Laulali i zdobył „piątkę”, podwyższoną następnie przez Blaira. Chwilę wcześniej boisko musiał opuścić Wilkinson. Zastępujący go jako „dziesiątka” Tom May celnie przymierzył z karnego ponownie wyprowadzając Toulon na prowadzenie. Sympatycy czerwono-czarnych cieszyli się jednak tylko do 61 minuty, do karnego Blaira, który dał kolejny w tym meczu remis. Końcówka należała do Cardiff. Kolejną świetną akcję Laulali przyłożeniem zakończył Halfpenny, a gdy 9 minut przed końcem Bradley Davis dołożył następne, wiadomo było, że to Niebiescy wygrają ten pojedynek. W takich okolicznościach „piątka” Sourice’a była tylko na otarcie łez dla fanów sympatyzujących z Toulonem. Graczem spotkania został wybrany Casey Laulala. Cardiff Blues zostali zaś pierwszymi walijskimi triumfatorami Challenge Cup.