Site icon rugby.info.pl

Chcesz zagrać na Polonii, przystąp do „Barbarzyńców”?!!

Szanowni koledzy rugbiści, byli i wciąż aktualni. Za dwa tygodnie w Warszawie na stadionie Polonii po raz drugi w tym roku spotkamy się wszyscy (jesteśmy tego pewni!) na meczu reprezentacji Polski. Jakże w radosnych nastrojach! Od piątku, po 85 latach przerwy, rugby znów jest sportem olimpijskim!!!

Gdy w XIX-wieku baron Pierre de Coubertin umieścił w programie igrzysk naszą wspaniałą dyscyplinę, wiedział jak wielkimi wartościami posługują się rugbiści. Ba, on był wielkim fanem rugby! Sportowa walka, szacunek dla rywala, ale też hart ducha, walka o zwycięstwo do ostatnich sił. I wreszcie przyjaźń na całe życie. Takie do dziś jest rugby. Przynajmniej my je tak rozumiemy i za to tak wielu innych sportowców nas podziwia. Na dowód przypomnę fragment świetnego wywiadu, jakiego udzielił nie tak dawno temu Przemkowi Iwańczykowi z „Gazety Wyborczej” trener naszych piłkarzy ręcznych Bogdan Wenta :

Jednym z moich najlepszych przyjaciół jest rugbista Marek Płonka, były reprezentant Polski, obecnie trener Lechii Gdańsk. Kiedy grałem w Wybrzeżu, wybrałem się na mecz rugby. Lało jak z cebra, pod parasolem stał Daniel Waszkiewicz. Pytam go: co tu robisz? A on – że od dawna chodzi na rugby. Tak się zaczęło. My chodziliśmy na mecze rugbistów, oni na piłkę ręczną. Rugby to – jak w piłce ręcznej – serce zostawione na boisku. Rugby to filozofia. Leją się po pyskach, ale sędzia gwiżdże koniec, przegrani robią szpaler i gratulują rywalom. A później siadają razem przy piwie. Na początku zdębiałem. Mówię do Marka: popieprzyło cię, oni sprali ci mordę, a ty z nimi rozmawiasz i pijesz piwo? A on odpowiada: „Do następnego meczu, to, co było na boisku, to już historia”. W pracy często odwołuję się do rugby. My też dajemy z siebie wszystko…

Ta krótka wypowiedź mówi wszystko o tym, jak my patrzymy na rugby. Szlachetny sport dla twardych ludzi. Właśnie by szerzyć wartości rugby do życia powołana zostali polscy „Barbariansi”. Pierwszy mecz drużyny pod tą nazwą został rozegrany w Sopocie, gdy karierę oficjalnie kończył nasz najlepszy rugbista w historii Grzegorz Kacała.

Także dla szerzenia wartości rugby i popularyzacji naszej ukochanej dyscypliny powstali stołeczni „Barbariansi”. Warszawskie Towarzystwo Rugby już po raz drugi organizuje mecz na Polonii.

Chcemy by październikowe spotkanie z Czechami kolejny raz nie było zwykłym wydarzeniem. Chcemy by to znów było wielkie święto rugby. Jednym z jego punktów ma być przedmecz, w którym ekipa „Barbarians” zmierzy się z ze znaną i lubianą drużyną „Frogs” Warszawa.

Kapitanem zespołu Barbarians będzie Stanisław Więciorek , który w tym roku kończy swą wspaniałą karierę. Trenerem były szkoleniowiec AZS AWF, jeden z członków drużyny wszechczasów polskiego rugby, dr. Jerzy Królicki. A menedżerem prezes „ Barbarians Polska ” Grzegorz Kacała.

Do zespołu zaprosiliśmy już wielu byłych świetnych zawodników, ale nie do wszystkich jesteśmy w stanie dotrzeć. Nie do wszystkich mamy kontakt, a mówiąc szczerze brakuje nam też czasu, by odnaleźć wszystkich chętnych (zapraszamy też aktualnych zawodników w „średnim wieku”), którzy chcieliby zagrać, lub może „tylko” spotkać się z kolegami z boiska przy okazji meczu w Warszawie.

Ofertę kierujemy do wszystkich, którym rugby leży na sercu. Do wszystkich, dla których nasze wartości są naprawdę drogie. Wyobrażamy sobie to tak, że w meczu zagra około 30 zawodników. Reszta będzie kibicować, dobrze się bawić, a później dopingować kadrę. Skład meczowy ustali Jerzy Królicki.

Przygotowaliśmy dwie oferty. Dla tych, którzy chcą zanocować w Warszawie i dla tych, którzy wolą przyjechać „tylko” na mecz, lub po prostu mają gdzie spać w Warszawie. Taniej się nie da. :)))))

Pakiety BARBARIANS:
Pakiet 300 zł 24/25 października 2009 r.

* – nocleg Hotel Novotel Cetrum (dawne Forum)
* – integracyjna kolacja godz. 20.00 – namiot OSIR Polonia
* – warszawski nocny interwał rugby (Club 70’s)
* – koszulka meczowa
* – mecz Barbarians vs Frog’s (przedmecz Polska-Czechy)
* – mecz POLSKA vs CZECHY
* – pomeczowy bankiet

Pakiet 200 zł 25 października 2009 r.

* – warszawski nocny interwał rugby (Club 70’s)
* – koszulka meczowa
* – mecz Barbarians vs Frog’s
* – mecz POLSKA vs CZECHY
* – pomeczowy bankiet

Zgłoszenia i wszelkie pytania prosimy kierować na adres wtrugbybarbarians@wp.pl lub dzwonić do nas.

Kontakty do członków WTR na naszej stronie : www.rugby.waw.pl

Członkowie WTR „Barbarians”

Nr. konta PKO BP, na który chętni do spotkania mogą wpłacać wpisowe: 10 1020 1013 0000 0202 0187 7638 .

Exit mobile version