Ciężka walka w stolicy

Czyli mecz na szczycie II ligi Skra Warszawa – Aber Olsztyn (33:29 )

24 września na stadionie Skry Warszawa dobył się mecz II ligi. Stołeczna drużyna podejmowała Aber Olsztyn. Po trudnej pierwszej połowie i jeszcze cięższej drugiej odsłonie wygrała drużyna Skry 33:29 (18:5). Był to typowy mecz drużyny silnej z szybką.
Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 13. Pierwsza połowa bezapelacyjnie należała do drużyny Skry. Prowadzenie dzięki udanemu rzutowi karnemu obięła drużyna z Warszawy. Było 3:0., niedługo później dzięki udanemu dropgoalowi wynik podwyższono na 6:0. Pomimo ciężkiej walki Olsztynian, Skra nie nie pozostawała w tyle i zdobyła przyłożenie a następnie kolejne. W tym czasie mecz zdominowały przerwy spowodowane interwencją lekarza. Połowa skończyła się wynikiem 18:5 dla gospodarzy.
W II części meczu sytuacja odwróciła się o 180 stopni i goście pokazali, że mają ambicje na I ligę. Spotkanie było tak zacięte, że w 59 minucie gra musiała zostać przerwana na chwile gdy pod polem punktowym Skry zawodnik Olsztyna Michał Głowacki został przypadkiem kontuzjowany. Po 2 minutach dzięki szybkiej reakcji lekarza grę wznowiono. Pomimo osłabienia goście nie odpuszczali i na minutę przed końcem przegrywając 28:22 dzięki błędowi obrony zdobyli przyłożenie i podwyższenie. Przy akcji „do martwej piłki” drużyna gospodarzy zebrała resztki sił i zdobyła przyłożenie. Nie udało się podwyższyć, ale i tak stołeczna drużyna wygrała.

Aber Olsztyn:
Nowiński Adam
Karłowicz Dariusz
Zajączkowski Radosław
Wróblewski Paweł
Czyż Adam
Giżewski Łukasz
Filisiak Wojciech
Pawłowski Marcin
Kryszk Przemysław
Kardaś Jerzy
Fijałkowski Marcin
Głowacki Michał
Rokicki Tomasz
Czaprowski Jakub
Liwczan Leszek

Rezerwowi:
Kawecki Grzegorz
Skindel Michał
Szamański Krzysztof
Mękarski Grzegorz
Eichler Adam
Kardaś Jarosław
Jermak Błażej

Skra Warszawa:

Szumski Piotr
Łukasiak Maciej
Piasecki Wojtek
Tropisz Radosław
Gajewski Dominik
Droszcz Michał
Kopyt Karol
Moroz Mateusz
Kotecki Przemysław
Banaszyński Paweł
Grefkowicz Olgierd
Łukasiewicz Wojciech
Bremer Adam
Kukulski Rafał
Sieczkowski Wojciech

Rezerwowi:
Jóźwik Marcin
Powróz Paweł
Niedziela Rafał
Malarski Filip
Ślubowski Łukasz
Sienkiewicz Maciej
Reks Dariusz

Sędzia:
Ciesielski Krzysztof

Źródło: Kulig Kamil