Ciężka walka w stolicy

Czyli mecz na szczycie II ligi Skra Warszawa – Aber Olsztyn (33:29 )

24 września na stadionie Skry Warszawa dobył się mecz II ligi. Stołeczna drużyna podejmowała Aber Olsztyn. Po trudnej pierwszej połowie i jeszcze cięższej drugiej odsłonie wygrała drużyna Skry 33:29 (18:5). Był to typowy mecz drużyny silnej z szybką.
Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 13. Pierwsza połowa bezapelacyjnie należała do drużyny Skry. Prowadzenie dzięki udanemu rzutowi karnemu obięła drużyna z Warszawy. Było 3:0., niedługo później dzięki udanemu dropgoalowi wynik podwyższono na 6:0. Pomimo ciężkiej walki Olsztynian, Skra nie nie pozostawała w tyle i zdobyła przyłożenie a następnie kolejne. W tym czasie mecz zdominowały przerwy spowodowane interwencją lekarza. Połowa skończyła się wynikiem 18:5 dla gospodarzy.
W II części meczu sytuacja odwróciła się o 180 stopni i goście pokazali, że mają ambicje na I ligę. Spotkanie było tak zacięte, że w 59 minucie gra musiała zostać przerwana na chwile gdy pod polem punktowym Skry zawodnik Olsztyna Michał Głowacki został przypadkiem kontuzjowany. Po 2 minutach dzięki szybkiej reakcji lekarza grę wznowiono. Pomimo osłabienia goście nie odpuszczali i na minutę przed końcem przegrywając 28:22 dzięki błędowi obrony zdobyli przyłożenie i podwyższenie. Przy akcji „do martwej piłki” drużyna gospodarzy zebrała resztki sił i zdobyła przyłożenie. Nie udało się podwyższyć, ale i tak stołeczna drużyna wygrała.