Czas na Puchar Polski

Przerwa w rozgrywkach ligowych spowodowana, udziałem reprezentacji młodzieżowej w eliminacyjnym turnieju M.E. na Litwie oraz meczami reprezentacji seniorów (z reprezentacją regionu Roussillon – 4.09. i Ukrainą – 12.09.) zostaje wykorzystana na mecze 1/8 Pucharu Polski. Do pierwszych pojedynków dojdzie już w najbliższą sobotę, kiedy to zagrają ze sobą:

M.K.S. Ogniwo Sopot v R.C. Kosmaz Koszalin
/29.08. (sobota), godz. 15.00, Szczepański M., Szostek/

K.S. Posnania Poznań v WMPD PUDiZ Olsztyn
/29.08. (sobota), godz. 15.00; Zeszutek, Orkisz/

Bemowo-AZS AWF Warszawa v K.S. Budowlani Lublin
/29.08. (sobota) godz. 13.00, ul. Obrońców Tobruku 11, Wilk, Piotrowicz, Michałkiewicz/

R.C. Arka Gdynia v M.K.S. Orkan Sochaczew
/29.08. (sobota), godz. 12.00, Michalik, Szczepański J./

M.K.S. Pogoń Siedlce v R.K.S. Skra Warszawa
/29.08. (sobota), godz. 17.00, Michałkiewicz, Piotrowicz/

Ze względu na kłopoty z przejazdem (brak możliwości nabycia biletów w ostatni weekend wakacji) zdecydowano, że mecze krakowskiej Juvenii z Czarnymi Pruszcz Gdański zostaną rozegrane w terminach 5/6.09. i 12/13.09. Szczegółowe daty i godziny rozpoczęcia tych gier zostaną ustalone do końca sierpnia.
Spośród sobotnich pojedynków na pierwszy plan wysuwa się starcie w Gdyni, gdzie gospodarze zmierzą się ze świetnie prezentującym się beniaminkiem ekstraligi – Orkanem, ale sporo emocji powinno być także na pozostałych boiskach. Czy niespodziewana wygrana w Olsztynie pozwoli rugbystom z Koszalina na wyrównaną walkę z Ogniwem prowadzonym przez dotychczasowego trenera Kosmazu Jarosława Hodurę, czy pozostająca dotychczas bez zwycięstwa Posnania zdoła pokonać na własnym boisku graczy z Olsztyna, czy lubelscy Budowlani po wygranej w Siedlcach będą w stanie podjąć wyrównaną walkę w stolicy i wreszcie która z drużyn pary Pogoń – Skra cieszyć się będzie z pierwszego w sezonie zwycięstwa? Odpowiedzi na te pytania najłatwiej będzie znaleźć odwiedzając stadiony w Gdyni, Sopocie, Poznaniu, Warszawie i Siedlcach.
Zapraszamy!

PZRugby