Czerwone Smoki wciąż niepokonane ! ! !

Kolejna niesamowita wygrana Walijczyków w Pucharze VI Narodów, tym razem w Paryżu.

Francja – Walia 18 – 24

Oglądanie reprezentacji Walii sprawia chyba każdemu kibicowi wielką radość – widowiskowe akcje, wola walki, nieszablonowi zawodnicy.
Mecze z udziałem Walii w tegorocznej edycji P6N stoją na wysokim poziomie tym razem 80.000 widzów oglądało w Paryżu chyba najlepszy mecz z dotychczasowych, przyczynili się do tego również świetnie usposobieni gospodarze. Zwycięstwo gości nie przyszło łatwo a szala zwycięstwa przeważyła dopiero w końcowych minutach meczu. Najwartościowszym graczem, który walnie się do tego przyczynił to nr 10 ekipy Walii – Stephen Jones a jego 70 metrowy rajd na początku II połowy meczu po, którym Dragoni zdobywają pierwsze przyłożenie to klasa światowa. Pokonując uznawanych za urodzonych techników Francuzów na ich terenie, po raz kolejny rugbiści z pod znaku Czerwonego Smoka udowodnili, iż są obecnie najlepszą drużyną w Europie i głównym faworytem w tegorocznym P6N.

Punkty:

Francja: Yachvili 10, Rougerie 5, Michalak 3.

Walia: M Williams 10, S Jones 14.

Składy:

Francja: 15 Julien Laharrague, 14 Aurélien Rougerie, 13 Yannick Jauzion, 12 Damien Traille (Jean-Philippe Grandclaude, 46), 11 Christophe Dominici, 10 Yann Delaigue (Frédéric Michalak, 49), 9 Dimitri Yachvili, 8 Julien Bonnaire (Imanol Harinordoquy, 59), 7 Yannick Nyanga, 6 Serge Betsen, 5 Jérôme Thion (Grégory Lamboley, 74), 4 Fabien Pelous (captain), 3 Nicolas Mas (Olivier Milloud, 49), 2 Sébastien Bruno (William Servat, 41), 1 Sylvain Marconnet.
rezerwowi: 20 Pierre Mignoni.

Walia: 15 Gareth Thomas (Rhys Williams, 41), 14 Kevin Morgan (Ceri Sweeney, 53-67), 13 Tom Shanklin, 12 Gavin Henson, 11 Shane Williams, 10 Stephen Jones, 9 Dwayne Peel ( Gareth Cooper, 67), 8 Michael Owen, 7 Martyn Williams, 6 Ryan Jones (Jonathan Thomas, 77), 5 Rob Sidoli, 4 Brent Cockbain, 3 Adam Jones (John Yapp, 67), 2 Mefin Davies, 1 Gethin Jenkins.
rezerwowi: 16 Robin McBryde, 19 Robin Sowden-Taylor.

Sędzia: Paul Honiss (N.Z.)