Czerwono w Krakowie

Hitem drugiej kolejki spotkań będzie mecz na szczycie pomiędzy Arką i Budowlanymi Łódź będzie to kolejny rewanż za finałowe spotkania o Mistrzostwo Polski i Puchar Polski, którymi to trofeami oba kluby solidarnie się podzieliły. Arka z powodu plagi kontuzji nie będzie faworytem tego spotkania. Ciekawe i wyrównane mecze zapowiadają się w Warszawie i Poznaniu. W Krakowie głównym faworytem będą zapewne goście z Gdańska…
03/04.09. – II runda Ekstraligi
AZS-AWF Warszawa v Orkan Sochaczew 12:36 (7:7)
Punkty:
AZS AWF: Grzegorz Osiadacz 5, Tomasz Gołąb 5, Jacek Grygułło 2
Orkan: Nadir Boukhaloua 11, Kamil Wydrzyński 10, Tomasz Gasik 5, Radosław Rakowski 5, Mariusz Michalak 5.

KS Posnania Poznań v KS Budowlani Lublin 33:8 (11:3)
Punkty:
Posnania: Mateusz Adamski 13, Michał Stengert 5, Sebastian Gruszczyński 5, Dariusz Działek 5, Wojciech Szukała 5,
Budowlani: Jakub Jasiński 5, Wojciech Piotrowicz 3.

RzKS Juvenia Kraków v RC Lechia Gdańsk 6:29 (3:17)
Punkty:
Juvenia Maciej Sokołowski 6.
Lechia: Jurij Bukhalo 9, Piotr Jurkowski 5, Grzegorz Janiec 5, Sławomir Kaszuba 5, Grzegorz Buczek 5.
Czerwone Kartki: Konrad Jarosz (Juvenia), Robert Kuźmiński, Robert Kwiatkowski (obaj Lechia)

RC Arka Gdynia v Budowlani S.A. Łódź 13:26 (10:16)
Punkty:
Arka: Beka Tsiklauri 8, Rafał Szrejber 5,
Budowlani: Temo Sokhadze 16, Merab Gabunia 5, Davit Gugushvili 5.
Budowlani: Królikowski, Stolarz (70. Szyburski), Grabski (75. Pepliński), Karpiński (70. Skwarciak), Gabunia, Gugushwili, Grabowski (70. Mariusz Fortuna), Mirosz, Żórawski (75. Abashidze), Sokhadze, Kaniowski (75. Matyjak), Dułka (70. Szczukocki), Łuczak, Kozakiewicz, Stępień.

Najskuteczniejsi po II kolejce:
21 – Jurij Bukhalo (Lechia Gdańsk),
16 – Temo Sokhadze (Budowlani Łódź),
15 – Tomasz Stępień (Budowlani Łódź), Piotr Jurkowski (Lechia Gdańsk),
13 – Mateusz Adamski (Posnania Poznań),

11 – Nadir Boukhaloua (Orkan Sochaczew), Tomasz Gasik (Orkan Sochaczew),
10 – Piotr Psuj (Budowlani Lublin), Jakub Jasiński (Budowlani Lublin), Wojciech Piotrowicz (Budowlani Lublin), Władysław Grabowski (Budowlani Łódź), Davit Gugushvili (Budowlani Łódź), Beka Tsiklauri (Arka Gdynia), Rafał Szrejber (Arka Gdynia), Kamil Wydrzyński (Orkan Sochaczew), Dariusz Działek (Posnania Poznań), Sławomir Kaszuba (Lechia Gdańsk),
6 – Maciej Sokołowski (Juvenia Kraków)
5 – Michał Węzka (Budowlani Lublin), Michał Ojdowski (Orkan Sochaczew), Emil Kowalewski (Orkan Sochaczew), Radosław Rakowski (Orkan Sochaczew), Mariusz Michalak (Orkan Sochaczew), Robert Kwiatkowski (Lechia Gdańsk), Grzegorz Janiec (Lechia Gdańsk), Grzegorz Buczek (Lechia Gdańsk), Karol Kokotkiewicz (Posnania Poznań), Daniel Trybus (Posnania Poznań), Michał Stengert (Posnania Poznań), Sebastian Gruszczyński (Posnania Poznań), Wojciech Szukała (Posnania Poznań), Sergo Kvernadze (Arka Gdynia), Paweł Dąbrowski (Arka Gdynia), Mateusz Dąbrowski (Arka Gdynia), Paweł Nowak (Arka Gdynia), Sebastian Stolarz (Budowlani Łódź), Tomasz Kozakiewicz (Budowlani Łódź), Dariusz Kaniowski (Budowlani Łódź), Merab Gabunia (Budowlani Łódź), Grzegorz Osiadacz (AZS-AWF Warszawa), Tomasz Gołąb (AZS-AWF Warszawa), Jacek Grygułło (AZS-AWF Warszawa),
3 – Piotr Nowakowski (AZS-AWF Warszawa),
2 – Bogdan Wróbel (Orkan Sochaczew),