Czy będzie komplet zwycięstw gospodarzy?

Nareszcie. Za oknami wiosna, boiska coraz suchsze, a to nieomylny znak, że czekają nas zmagania rugbystów. Po zimowej przerwie kibice wreszcie będą mieli okazję obejrzeć w akcji wszystkie zespoły Ekstraligi.

27/28.03. – Ekstraliga IX
Blachy Pruszyński Budowlani Łódź v MKS Ogniwo Sopot 60:7 (15:7)

RC Arka Gdynia v Bemowo-AZS AWF Warszawa 19:9 (11:6)

RC Lechia Gdańsk v KS Posnania Poznań 17:5 (14:5)

MKS Orkan Sochaczew v RzKS Juvenia Kraków 26:12 (19:5)

W dziewiątej kolejce najciekawiej zapowiadają się pojedynki w Sochaczewie i Gdyni. Dla Orkana i Juvenii sobotnie starcie może oznaczać „być albo nie być” w czwórce walczącej o medale, a w Gdyni szansy zapewnienia sobie miejsca w gronie medalistów i rewanżu za pucharową porażkę w Warszawie szukać będą gracze Bemowo-AZS AWF. W Łodzi i Gdańsku gospodarze są zdecydowanymi faworytami, ale starcia z nimi powinny być dla Ogniwa i Posnanii próbą, pozwalającą na ocenę aktualnych możliwości.
Poza tym w sporcie zawsze możliwe są niespodzianki, a ambicja często pozwala zniwelować różnice w umiejętnościach…
Przy okazji raz jeszcze przypominam, że zgodnie z regulaminem gospodarze spotkań mistrzowskich zobowiązani są do poinformowania rywala, biura Związku i Kolegium Sędziów (nowy, oficjalny adres e-mailowy: referee.pzrugby@onet.pl / o dacie i godzinie rozpoczęcia meczu mistrzowskiego z 14-dniowym wyprzedzeniem.

PZRugby