Czy będzie trzeci medal dla Budowlanych???

Wielkimi krokami zbliża się finał polskiej ligi rugby. W niedzielę o godz. 17.30 w Łodzi o złoty medal i tytuł Mistrza Polski zagrają dwie najlepsze drużyny po rundzie zasadniczej, które z kwitkiem odprawiły w półfinałach ekipy z Trójmiasta.

W ostatnim sezonie ligowym pomiędzy tymi drużynami, padły następujące wyniki:
Folc AZS Warszawa – Budowlani Łódź 13-20 (3:5)
Punkty dla Folc AZS: Rafał Janeczko 8 (2K, 1pd), Maciej Miśkiewicz 5 (P)
Punkty dla Budowlanych: Kacper Ławski 5 (P), Marek Mirosz 5 (P), Piotr Gomulak 5 (P), Tomasz Stępień 5 (1K, 1pd)

K.S. Budowlani Łódź – Folc AZS Warszawa 26-21 (13:11)
Punkty dla Budowlanych: Remus Lungu 16 (2pd, 3K, 1dg), Łukasz Żórawski 10 (2P)
Punkty dla Folc AZS AWF: Rafał Janeczko 11 (3K, 1pd), Merab Gabunia 5 (P), Sergo Kvernadze 5 (P)

Spotkanie w Łodzi będzie wojną nerwów dwóch trenerów. Krzysztof Folc niedawno zapowiadał rezygnację z piętnastek na rzecz rugby siedmioosobowego. Po zwycięstwie nad Budowlanymi Folc może jednak zmienić zdanie. Ryszard Wiejski od kilku lat zapowiada że to jego ostatni sezon, lecz co roku daje się namówić do prowadzenia z dobrym skutkiem ekipy która w tym roku chce wywalczyć o trzeci złoty medal. Czy AZS zdobędzie kolejny medal po 20 latach, w 1988 roku złoty medal zawisł na piersi obecnego trenera reprezentacji, który teraz z trybun będzie oglądał to spotkanie. Na tak ważnym meczu w Łodzi nie zabraknie kibiców, stadion będzie pękał w szwach.
Moim skromnym zdaniem obie ekipy zagrają w składach w jakich grali w półfinałach, mogą zajść niewielkie korekty w ustawieniu. W Budowlanych trener Wiejski może posadzić na ławce rezerwowych jednego ze skrzydłowych, Kaniowskiego lub Żórawskiego dając pierwszy plac dla Macieja Maciejewskiego. Do końca jednak nie wiadomo jak ze zdrowiem łącznika młyna Macieja Pabiańczyka którego z powodzeniem może zastąpić Łukasz Żórawski, który w ostatnim meczu z Folcem zdobył dwa przyłożenia.

Teoretyczne składy w jakich wystąpią głowni aktorzy niedzielnego widowiska.
Budowlani Łódź: 1.Królikowski 2.Bobryk 3.Magaldadze 4.Karpiński 5.Ławski 6.Zadwirnyj 7.Maros 8.Mirosz Marek 9.Pabjańczyk 10.Lungu 11.Żórawski 12.Stępień 13.Hotowski 14.Kaniowski 15.Kiełbik

Folc AZS Warszawa: 1.Bartoszewicz 2.Kisiel 3.Domański 4.Jędral J. 5.Niemczak 6.Pazio 7.Miśkiewicz Ł. 8.Gabunia 9.Janeczko 10.Pałyska 11.Miśkiewicz M. 12.Gołąb 13.Nowosz 14.Kvernadze 15.Łukasiewicz.

Sędzią głównym meczu finałowego będzie – Akim Hadj Bachir. Francuz, prowadzący na co dzień mecze w Top 14.