Czy gospodarze będą gościnni?.

Ogniwo Sopot – Posnania Poznań 20:12 (10:9)
Ogniwo: Michał Krużycki 5, Grzegorz Janiec 5, Daniel Podolski 5, karna piątka.
Posnania: Jurij Bukhalo 12.

WMPD Olsztyn – Juvenia Kraków 5:34 (5:10).
WMPD: Irmantas Kukulskis 5.
Juvenia: Jaroslav Tomcik 14, Konrad Jarosz 5, Patrik Leroch 5, Vlastimil Madry 5, karna piątka.

Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk 5:123 (5:57).
Pogoń – Adrian Chruściel 5;
Lechia – Zurabi Zwiadadze 26, Tomasz Rokicki 22, Mariusz Michalak 10, Konrad Pisarek 10, Jakub Jasiński 10, Grzegorz Śliwiński 10, Piotr Jurkowski 10, Rafał Kwiatkowski 10, Zurab Korkodadze 5, Paweł Sienkiewicz 5, Maciej Wojtkuński 5.

AZS AWF Warszawa – Arka Gdynia 11:30 (5:12)
AZS: Rafał Janeczko 6, Sergo Kvernadze 5.
Arka: Dawid Banaszek 20, Beka Tsikaluri 5, Kazimierz Raszpunda 5.

Czarni Pruszcz Gd. – Budowlani Łódź 3:87 (3:46)
Czarni:
Budowlani:Maciej Maciejewski 20, Tomasz Grodecki 12, Dariusz Kaniowski 10, Dominik Fortuna 5, Krzysztof Hotowski 5, Przemysław Szyburski 5, Michał Królikowski 5, Tomasz Kozakiewicz 5, Krzysztof Szulc 5, Michał Zych 5, Jakub Andrzejczak 5, Przemysław Kata 5.

W sobotę pierwszoligowi rugbiści zagrają już przedostatnią kolejkę rozgrywek. Faworytów należy upatrywać w zespołach gości. Każde inne rozstrzygnięcie można uznać za sensację. W górnej części tabeli jeszcze nic nie zostało rozstrzygnięte, cztery (teoretycznie nawet pięć ekip) ma szansę gry o medale. Na Bielanach Mistrz Polski będzie podejmował Arkę Gdynia która kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa rozpoczęli w czwartej kolejce, gdyby nie przegrali walkowerem z Juvenią odnieśli by 13 kolejnych zwycięstw.
Gospodarze podbudowani wygranie Mistrzostw Polski w rugby „7” będą chcieli na swoim terenie powalczyć o zwycięstwo. Drużyny z pierwszej czwórki: Lechia zagra z w Siedlcach z Pogonią. Po niespodziewanej porażce w Pucharze Polski z Budowlanymi, Lechia będzie chciała poprawić swój wizerunek. Niektórzy już nazywają ich „Cosmosem” polskiego rugby. Budowlani Łódź za przeciwnika będą mieli Czarnych Pruszcz Gd. Teoretycznie w trudnej sytuacji jest zespół Juvenii Kraków która wybiera się do Olsztyna, porażka z WMPD może ich zepchnąć na piąte miejsce. „Pirania” i „Bubek” na pewno do tego nie dopuszczą. Walczącą jeszcze o wejście do czwórki Posnanię czeka groźne na swoim boisku Ogniwo Sopot.