Debiut Olimpii Elbląg na Mistrzostwach Polski

Dnia 28 maja 2011 roku, na stadionie Lechii Gdańsk, odbyły się
Mistrzostwa Polski Rugby 7. Rugby Klub Olimpia Elbląg wróciła z nich jako 13 drużyna w Polsce.
Rozegraliśmy tam 3 mecze, a każdy z nich coraz bardziej pokazywał, że nasza młoda drużyna jest ambitna i chociaż nie posiada takich umiejętności i doświadczenia jak reszta drużyn uczestniczących w Mistrzostwach, chce pokazać się z jak najlepszej strony i że nie przyjechała tam tylko po to, żeby ładnie wyglądać, bo nasze nowe stroje świetnie się prezentują na tle reszty zespołów.

Mecz rozpoczynający sobotnie Mistrzostwa, rozegraliśmy właśnie my z drużyną AZS AWFiS Gdańsk, który przegraliśmy 52:0. Następny mecz rozgrywaliśmy z zespołem AZS AWF Warszawa. Ten mecz przegraliśmy 44:0.
Ostatni i zarazem najbardziej emocjonujący mecz graliśmy z drużyną Alfa Bydgoszcz. Wynik tego meczu to 28:0. .. W drugiej połowie tego spotkania, przeciwnicy nie zdobyli ani jednego punktu, co było nie lada wyczynem ze strony naszych zawodników. I tu bardzo chcielibyśmy pochwalić naszą drużynę za postawę i szczególnie wyróżnić trzech zawodników: Arkadiusza Świokło (nr 6), Rafała Brzozowskiego (nr 8), którym zainteresował się trener naszej reprezentacji oraz Mateusza Klatta (grającego z nr 14), który pomimo swoich filigranowych rozmiarów, nie unikał ostrych starć z dwa razy większymi rywalami. Ogólnie w rozegranych meczach było kilka momentów w których byliśmy blisko zdobycia punktów, ale zawsze coś stawało nam na drodze, oczywiście oprócz przeciwników.
Niestety ponieśliśmy też szkody podczas udziału w tych Mistrzostwach. Był to: złamany palec Arka, ból w barku u Gusztafa, w nodze u Kowala i Michała oraz w łydkach u Igiego i Kosy.
Organizatorzy stwierdziły, że to co robimy to jest masochizm i że rzadko zdarza się, że tak młoda i niedoświadczona drużyna chce od razu wypływać na głębokie wody, grając z najlepszymi drużynami w Polsce i nie przejmuje się porażkami. Za to zyskujemy dużo szacunku wśród innych drużyn.
Bardzo chcielibyśmy podziękować zawodnikowi pierwszej linii młyna Łukaszowi Suska, za chęc grania u boku naszych zawodników. Widać było, że bardzo im to pomogło i wprowadziło to do grania dobrą atmosferę.
Przy okazji, chcielibyśmy poinformować o udziale naszych dwóch kadetów: Arkadiusza Zawady oraz Patryka Nowakowskiego, w finałach Mistrzostw Polski Kadetów Rugby7. Zostali oni wypożyczeni na ta imprezę do zespołu
Czarnych Pruszcz Gdański.
Skład drużyny: Rafał Brzozowski, Mateusz Klatt, Arkadiusz Świokło, Arkadiusz Abramek, Mateusz Sławkowski, Michał Nowakowski, Kamil Kustrowski, Bartek Kosecki, Grzegorz Gusztaf, Łukasz Cieślak, Krzysztof Irla, Przemysław Hul, Łukasz Suska.
Trenerzy: Andrzej Langner,Sebastian Jabłoński
Kierownik drużyny: Jakub Sobczyński
Na koniec serdecznie chcielibyśmy zaprosić na Mistrzostwa Europy Seniorów Rugby 7, które odbędą się w Gdańsku na stadionie AZS AWFiS Gdańsk w dniach od 11 do 12 czerwca.

Autor artykułu: Sandra Jabłońska