Debiut rugbistów z Elbląga

Mamy już za sobą pierwszy w historii naszego klubu turniej który był rozgrywany na boisku Gdańskiego AWFiS. Mecze rozgrywane na tym turnieju możemy zaliczyć do udanych zdobywając doświadczenie potrzebne do startów w tego typu rozgrywkach.
Pierwszy(debiutancki) mecz nasza drużyna rozgrywała przeciwko RK Tczew przegrywając 15-0 i tu wygrało doświadczenie drużyny z Tczewa. Następne spotkanie było rozgrywane przeciwko reprezentacji Okręgowego Związku Rugby kończąc się wynikiem korzystnym dla naszej drużyny 17-5(nasze pierwsze punkty:)).

Po godzinie przerwy nasza młoda drużyna stanęła w szranki przeciwko doświadczonym i ogranym w tego typu rozgrywkach rugbystom z RK Grudziądz. W tym spotkaniu nasi gracze ulegli drużynie przeciwnej w bilansie 45-0 co nie zniechęciło ich do udziału w następnym turnieju który będzie odbywał się 28.05 w Gdańsku.I tu zostało nam niewiele czasu na naukę gry w rugby(trening,trening,trening).Podsumowując nasz występ w tym turnieju chcielibyśmy powiedzieć że wszyscy możemy być dumni z naszych graczy,którzy mimo dwóch niekorzystnych wyników zyskali uznanie i sympatię wśród trenerów i zawodników takich zespołów jak Lechia,Ogniwo,Flota,Czarni(każdy z tych zespołów zachęcał nas do gry gorącym dopingiem).

Skład naszej drużyny na Baltic Cap:
Arkadiusz Abramek,Marcin Barański(kier.druż.), Mateusz (hammer) Chmielewski, Grzegorz Gusztaf, Artur (gorilla) Juszkiewicz, Mateusz Klatt, Bartek (kosa) Kosecki, Szymon Kosecki, Lukasz (kowal) Kowalski, Kamil Kustrowski, Łukasz Tobolczyk, Rafał Brzozowski (kapitan), Mateusz Sławkowski, Kapczyński Krzysztof, Michał (szarża) Nowakowski, Arkadiusz Jurand Abramek, Arian (byk) Trojan, Paweł Gołębiewski, Łukasz Cieślak, Dawid Nowakowski.

Trenerzy:Andrzej Langner, Sebastian Jabłoński.

www.elblagsportowy.pl