Derby dla Lechii

Ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski odzwierciedlił pozycję w tabeli drużyn Marka Płonki seniora i Jerzego Jumasa. Zasłużenie wygrali Gdańszczanie, wśród których prym wiedli zawodnicy rodem z Gruzji. Smaczku meczowi dodawał fakt, że w drużynie Lechii zagrało dwóch do niedawna zawodników Ogniwa Michał Plich i Maciej Wojtkuński.

Kilkuset kibiców, którzy odwiedzili stadion sopockiego Ogniwa mogli przy pięknej pogodzie obejrzeć ciekawe zawody. Ku ich zaskoczeniu, to Sopocianie mogli pierwsi zdobyć przyłożenie, ale nie potrafili wygrać swojego autu na 5 metrze rywali. Co ciekawe, przez następne 80 minut nie udało im się dojść bliżej!
Od tego momentu na boisku przeważali goście, którzy pod nieobecność kadrowiczów Janusza Urbanowicza i Daniela Jastrzębia postanowili grać piłkę szeroko w atak, czego efektem były przyłożenia skrzydłowych Karola Hedesza i Roberta Kuźmińskiego. Jeszcze jedną piątkę dorzucił Georgii Minodze i do przerwy było 15:6 dla Lechii, gdyż w międzyczasie dwa karne wykorzystał Paweł Schulte-Noele.
Druga połowa, stała już na niższym poziomie obaj trenerzy dali pograć wszystkim swoim zawodnikom i mecz stracił na tempie, a na boisku coraz częściej panował chaos. Ostatecznie po akcjach skutecznych również w 2 połowie Minodze i Hedesza oraz przyłożeniu Sławomira Kluska i 2 podwyższeniach Bakuriego Chubinidze mecz zakończył się rezultatem 34:6.
Obserwując zawody widać było, jak wyraźnie na tle swoich klubowych kolegów błyszczy gracz żółto-niebieskich Daniel Podolski, którego efektowne wejścia oraz fantastyczne szarże uratowały zespół od wyższej porażki i miejmy nadzieję, że gracz ten niebawem znajdzie uznanie w oczach Tomasza Putry.
Wśród gości na szczególne wyrazy uznania, mimo słabej skuteczności z podwyższeń, zasłużył Bakuri Chubinidze, który skutecznie rozdzielał piłki w ataku oraz popisujący się efektownymi rajdami i zdobywca 10 punktów jego rodak Georgii Minodze.

SKŁADY, PUNKTY, KARTKI
LECHIA: Michał Plich, Rafał Kwiatkowski, Rafał Witoszyński, Paweł Sienkiewicz, Grzegorz Leszczyński, Marek Płonka jr., Maciej Wojtkuński, Georgii Minodze (10), Paweł Lenartowicz, Bakuri Chubinidze (4), Karol Hedesz (10), Ashvetia Tornike, Mariusz Kasperek, Robert Kuźmiński (5) i Tomasz Fedde oraz Piotr Baran, Sławomir Klusek (5), Jakub Wiktorski, Krzysztof Mazur, Piotr Piszczek

OGNIWO: Jarosław Rycewicz, Dariusz Plich, Sylwester Koper, Robert Graban, Dariusz Wantoch-Rekowski, Daniel Podolski, Roland Iwańczuk, Rafał Lademann, Grzegorz Kudelski, Marcin Pogorzelski, Łukasz Słowik, Łukasz Urban, Paweł Schulte-Noele (6), Robert Olszewski, Wojciech Czaja oraz Michał Pietryk, Piotr Krzemiński, Łukasz Anuszkiewicz, Tomasz Napiórkowski, Michał Wagasiewicz, Paweł Żaczek

Sędziowali: Grzegorz Szostek oraz Tomasz Jarowicz i Marcin Jerzak