Deszcz, Śnieg i Grad

W sobotę na boisku TUR Chojnice rozpoczęli swoje zmagania zawodnicy walczący o zwycięstwo w Polskiej Lidze Rugby 7. Zgodnie z oczekiwaniami w finale znalazły się drużyny głównych faworytów Arki Gdynia i RC Koszalin. Wygrali pierwszoligowcy.

Kiepska pogoda, za to udana impreza – tak można po krótce określić Chojnicki turniej. Zaczęło się od gradu w pierwszych meczach, który zamienił się w śnieg z deszczem pod koniec zawodów. W turnieju wzięło udział 6 ekip, które wcześniej zgłosiło swój akces – Alfa Bydgoszcz, Arka Gdynia, Arka Rumia, Jurand Ryjewo, RC Koszalin oraz Tur Chojnice. W grupie A zagrały ekipy z Koszalina, Bydgoszczy i Rumii a w grupie B z Gdyni Chojnic i Ryjewa. Taka też była kolejność po zakończeniu fazy grupowej. W półfinałach lepsi okazali się faworyzowani Gdynianie i Koszalinianie, choć podopieczni Jarosława Batora i Pawła Burego musieli się sporo napocić by wygrać z grającą bardzo efektownie ekipą z Bydgoszczy. W finale również natrafili na ostry opór ze strony wychowanków nieobecnego na turnieju Leszka Kościelniaka, a wygrali głównie dzięki dynamicznej grze Krzysztofa Korbolewskiego, który zdobył w finale 10 punktów.
Chojnicki turniej potwierdził, że nowe ośrodki rugby w Polsce, specjalizujące się w odmianie siedmioosobowej nie muszą być bez szans w konfrontacji z ekipami opartymi na graczach ekstraklasy.
Oprócz turnieju mężczyzn odbył się również mini turniej Pań, w którym gospodynie dwukrotnie musiały uznać wyższość mistrzyń Polski z Gdyni.
Zawody bacznie obserwowali reprezentacyjni trenerzy kadr Polski seniorów i seniorek – Jakub Szymański oraz Jarosław Bator.

Ostateczne wyniki:
Turniej Mężczyzn:
1. Arka Gdynia
2. RC Koszalin
3. Alfa Bydgoszcz
4. Tur Chojnice
5. Arka Rumia
6. Jurand Ryjewo

Turniej Pań
1. Hools Girls Arka Gdynia
2. Tur Chojnice.

Widzów ok 100