Site icon rugby.info.pl

Dream Team MPJ 2006′ w Lublinie

Z małym opóźnieniem przedstawiamy najlepszą naszym zdaniem XV ostanich MPJ w Lublinie….
Zapraszamy do dyskusji, zabawy i tworzenia własnych dream teamów…..

1.Michał Gałka – Budowlani Łódź
2.Grzegorz Janiec – Ogniwo Sopot
3.Michał Majcher – Skra Warszawa/
Adrian Chróściel – Pogoń Siedlce
4.Emil Kowalewski – Orkan Sochaczew
5.Michał Krużycki – Ogniwo Sopot
6.Łukasz Wartałowicz – AZS AWF Warszawa
7.Piotr Karpiński – Budowlani Łódź/
Rafał Lademan – Ogniwo Sopot
8.Jan Cal – AZS AWF Warszawa
9.Adrian Nowacki – Budowlani Łódź
10.Piotr Nowakowski – AZS AWF Warszawa/
Łukasz Żórawski – Budowlani Łódź
11.Marcin Stencel – Orkan Sochaczew/
Mariusz Polecki – Orkan Sochaczew
12.Grzegorz Dułka – Budowlani Łódź
13.Michał Rosiak – AZS AWF Warszawa/
Tomasz Stańczak – Orkan Sochaczew
14.Łukasz Słowik – Ogniwo Sopot
15.Patryk Szeląg – AZS AWF Warszawa

Trenerzy:
Paweł Bogusz i Andrzej Kopyt

LEWY FILAR – Michał Gałka – Budowlani Łódź, bezprzecznie najlepszy gracz I linni w mistrzostwach do tego swietna gra w finale gdzie zdobył dwa przyłożenia. Na tej pozycji wyróżniali się ponadto: Marcin Jóżwik (Skra), Jan Falkowski (AZS),Daniel Zarzycki (Orkan)

MŁYNARZ – Po raz kolejny Grzegorz Janiec – Ogniwo Sopot potwierdził swoją klasę a jego świetna gra przyczyniła się do zdobycia przez Ogniwo medalu. Na tej pozycji wyróżniali się ponadto: Arkadiusz Kukulski (Bud.Łódź), Maciej Łukasiak (Skra), Krzysztof Banaszek (Budowlani lublin)

PRAWY FILAR – Michał Majcher – Skra Warszawa oraz Adrian Chróściel -Pogoń Siedlce, pomimo, iż ich ekipy zagrały słabiej na mistrzostwach wyróżniali się i znaleźli by miejsce w każdej drużynie grającej o medal. Na tej pozycji wyróżniali się ponadto: Paweł Grabski (Bud.Łódź), Michał Flasiński (Ogniwo), Jacek Szopa (Budowlani lublin).

WSPIERACZE (II linia) – Jedynym typowym graczem II linii zreszta najlepszym zawodnikiem młyna na mistrzostwach był Michał Krużycki – Ogniwo Sopot(203 cm wzrostu !!!). Był na tyle dobry, że w swojej drużynie grał na pozycji 8. Na XV MPJ zasłużył również najlepszy gracz młyna Orkana Sochaczew Emil Kowalewski – zapamiętany z najlepszeszej szarży mistrzostw ( w meczu o 3 miejcse)po której przeciwnik został cofnięty blisko 8 metrów. Na tej pozycji wyróżniali się ponadto: Kamil Kotlarski (Orkan), Tomasz Szumski (Skra) i Robert Graban (Ogniwo).

LEWY RWACZ – Łukasz Wartałowicz – AZS AWF Warszawa, W defensywie twardy jak betonowa ściana w grze ofensywnej jak ciagnik o dużej mocy.
Na tej pozycji wyróżniali się ponadto: Radosław Kubiński (Bud.Łódź)Wojciech Król(Budowlani lublin)

PRAWY RWACZ – Piotr Karpiński – Budowlani Łódź oraz Rafał Lademan – Ogniwo Sopot to gracze doswiadczeni i nie do zastapienia w swoich ekipach przed, którymi wielka przyszłość. Na tej pozycji wyróżniali się ponadto: Daniel Przanowski (Orkan) oraz Robert Jagielski (Ogniwo).

WIĄZACZ (No8) – tu konkurencja była bardzo duża i kilku zawodników grających na tej pozycji w swoich zespołach zajęło inne pozycje w młynie w naszej XV marzeń. Dla wielu bezkonkurencyjnym zawodnikiem był wielki talent rugby w Polsce Jan Cal z AZS AWF Warszawa. Na tej pozycji wyróżniali się ponadto: Wojciech Kucharek (Skra), Stanisław Niedzwiedzki (Bud.Lublin), młody Michał Mirosz (Pogoń Siedlce).

ŁĄCZNIK MŁYNA – Adrian Nowacki – Budowlani Łódź, od czasów Dariusza Komisarczuka i Macieja Pabijańczyka czekamy na wielki talent na tej pozycji, zawodnikom grającym na tej pozycji w MPJ niestety „trochę” brakowało do mistrzów. Najlepszym 9 turnieju był Adrian Nowacki z Budowlanych Łódź. Na tej pozycji wyróżniali się ponadto: Bartosz Ilczuk (Orkan), Maciej Przytuła (AZS), Konrad Bednarski (Skra)

ŁĄCZNIK ATAKU – Walka o prymat na tej pozycji rozegrała się w bezposrenim pojedynku finałowym minimalnie lepszy okazał się wtedy Piotr Nowakowski jednak świetna gra zwłaszcza w meczu półfinałowym spowodowała, iż na miejsce w dream team zasłużył również Łukasz Żórawski – Budowlani Łodź.
Na tej pozycji wyróżniali się ponadto: Dawid Banaszek – po tym zawodniku (najlepszy gracz ataku otanich MPJ) jednak wszyscy spodziewali się o wiele lepszej gry.

CENTRY – Grzegorz Dułka – Budowlani Łódź po raz kolejny potwierdził swoją klasę natomiast gra Michała Rosiaka – AZS AWF Warszawa była wielką niespodzianką in plus. Na wyróżnienie w XV mistrzosw zasłużył Tomasz Stańczak Orkan Sochaczew, którego akcje ofensywne były bardzo groźne i widowiskowe. Pozostali wyróżnieni to: Michał Szeląg – AZS AWF Warszawa Maciej Mańkowski (Bud.Lublin), para Paweł Banaszński Adam Bremer (Skra), Michał Szeląg (AZS), Sebastian Łuczak (Bud.Łódź).

SKRZYDŁOWI – Typowych skrzydłowych na turnieju w Lublinie było jak na lekarstwo a poziom jak w przypadku łączników młyna niezadowalający. Na wyróżnienie zasłużyli 3 zawodnicy: lider ataku Ogniwa, niesamowicie szybki i zwinny – Łukasz Słowik – Ogniwo Sopot, Marcin Stencel – Orkan Sochaczew „Michał Wołodyjowski” tych mistrzostw – jego świetna gra i przyłożenie otworzyło drogę do czwórki Orkanowi Sochaczew oraz prawdziwy debiutant gracz o świetnych warunkach fizycznych (190 cm 102 kg) Mariusz Polecki – Orkan Sochaczew, każdy jego kontakt z piłką był wielkim zagrożeniem dla przeciwników a jego akcje ofensywne bardzo widowiskowe. Na tej pozycji wyróżniali się ponadto: Konrad Szeląg (AZS), Artur Boczkowski (Bud. Łódź), Piotr Paduch (Orkan), Łukasz Kokoszka (AZS),

OBROŃCA – Patryk Szeląg – AZS AWF Warszawa, był klasą sam dla siebie i ostoją dla ekipy mistrzów z Warszawy. Na tej pozycji wyróżniali się ponadto: Radosław Praski (Budowlani Łódź), Rafał Kukulski (Skra) oraz młody Mateusz Kępa (Orkan)

Trenerami Mistrzostw Polski Juniorów w Lublinie zostali szkoleniowcy Mistrzów Polski AZS AWF Warszawa:
Paweł Bogusz i Andrzej Kopyt

### – Zawodnicy którzy zostali ukarani czerwoną kartką w turnieju nie zostali uwzględnieni w Dream Team XV MPJ 06′

Exit mobile version