Site icon rugby.info.pl

Drugie miejsce rugbistek na Mistrzostwach Europy

Ogromna motywacja, wielkie ambicje, miłość do rugby sprawiły, że polskie rugbistki pokazały się z najlepszej strony na arenie międzynarodowej osiągając niewątpliwy sukces w Mistrzostwach Europy grupy B, które odbyły się w Bośni i Hercegowinie.

30 maja 2009 najlepsze rugbistki z całej Polski rozegrały mecz pokazowy rugby`7 na stadionie Polonii Warszawa. Po obejrzeniu meczu Polska : Belgia, 14 zawodniczek udało się do Łodzi, aby wspólnie trenować przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy grupy B. W Łodzi dziewczyny odbyły 3 treningi i został rozegrany mecz z kobiet z kadetami Budowlanych Łódź.
Rozegranie meczu miało ułatwić trenerowi wyłonienie 10 dziewczyn, które będą reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. Powołanie na ME do Bośni i Herzegowiny dostały zawodniczki: Monika Baniewicz, Agnieszka Walczyk i Sylwia Kilkowska z „Hool`s Girls Gdynia”, Dorota Filipek, Emilia Zalewska, Magda Wiatrowska „AZS AWFiS Gdańsk”, Marta Opolska, Natalia Ciszewska, Marta Dybiec i Anna Banaszek- „Tygrysice Sochaczew”.
Ostatnie dwa dni przed wyjazdem zawodniczki spędziły w Krakowie, gdzie został m.in. rozegrany mecz paryżanki z seniorami Juwenii Kraków. W czwartek wcześnie rano wyruszyliśmy w podróż do Bośni i Herzegowiny. W piątek odbył się ostatni trening przed Mistrzostwami Europy gr. B.
Na sobotę 6 czerwca zaplanowane zostały 3 mecze grupowe dla naszej reprezentacji. Pierwszymi przeciwniczkami były rugbistki ze Słowenii, z którymi wygrałyśmy 34:0. Punkty w tym meczu zdobyły:

Natalia Ciszewska 17 ,
Sylwia Kilkowska 10 ,
Dorota Filipek 5 ,
Monika Baniewicz 2 ,

Kolejny mecz z Luxemburgiem zakończył się wynikiem 17:7, dla naszego zespołu punkty zdobyły:

Agnieszka Walczyk 5 ,
Magda Wiatrowska 5 ,
Emilia Zalewska 5 ,
Marta Opolska 2 ,

Ostatni mecz rozgrywany w sobotę z Danią, zakończył się również pomyślnie dla naszych dziewczyn, wygrany dużą przewagą, bo aż 34:5. Punkty zdobyły:

Emilia Zalewska 10 ,
Natalia Ciszewska 7 ,
Magda Wiatrowska 5 ,
Marta Dybiec 5 ,
Agnieszka Walczyk 5 ,
Marta Opolska 2 ,

W niedziele w ostatnim meczu grupowym przyszło nam walczyć z Gruzinkami. Emocje były do samego końca, ponieważ minutę przed końcem meczu przegrywałyśmy 10:12. W ostatniej akcji skrzydłowa Magda Wiatrowska dostała piłkę od Sylwii Kilkowskiej i udało jej się zdobyć przyłożenie, które dało nam zwycięstwo z rezultatem 15:12.
Punkty dla Polski zdobyły:

Magda Wiatrowska 10 ,
Agnieszka Walczyk 5 .

Dzięki zwycięstwu z Gruzją wyszłyśmy z grupy na 1 miejscu i grałyśmy z Węgierkami o wejście do finału. Dla naszej reprezentacji był to najważniejszy mecz tego turnieju, ponieważ zwycięstwo dawało nam awans do wyższej grupy rozgrywek w przyszłym roku. Poziom motywacji u dziewczyn sięgnął zenitu, dzięki brawurowej grze i motywacji po Campie w Zance, (gdzie przegrałyśmy z Węgierkami mecz o wejście do finału) rozegrałyśmy najlepszy mecz całych Mistrzostw, wygrywając 21:12. Punkty zdobyły:

Natalia Ciszewska 7 ,
Magda Wiatrowska 5 ,
Agnieszka Walczyk 5 ,
Marta Opolska 4 .

W finale przyszło nam zagrać ze Szwajcarkami. Pierwsza połowa, nie była dla nas zbyt szczęśliwa, ponieważ straciłyśmy kilka przyłożeń, natomiast w drugiej połowie, dzięki świetnej obronie, nie pozwoliłyśmy rywalkom na powiększenie wyniku. Kilka drobnych nieporozumień na boisku spowodowało, że mimo paru świetnie wypracowanych akcji, nie udało nam się położyć piłki na polu punktowym przeciwniczek i mecz zakończył się wynikiem 37:0.

Exit mobile version