DWA STYLE, JEDEN ZWYCIĘZCA: CZY ANGLIA STWORZY NOWY PORZĄDEK ŚWIATA?

Gdy wspaniały turniej dobiega końca, zespół Eddiego Jonesa stara się wygrać Puchar Świata w rugby dzięki czwartemu zwycięstwu z rzędu. Ale wiedzą, że Republika Południowej Afryki gra tak, że może ich zaskoczyć w grze na kontakcie.

TOKIO, 1 listopada – Zapowiedź finału między Anglią a Republiką Południowej Afryki, który rozpocznie się o 18:00 w sobotę na Międzynarodowym Stadionie w Jokohamie.

Anglia dąży do zmiany porządku świata, zadając cios dla półkuli północnej przeciwko rzekomym lepszym graczom z południa. Groźny zespół Południowej Afryki stoi na drodze zespołu Eddiego Jonesa do zdobycia Pucharu Świata.

Springboks ma swój cel do spełnienia. Jeśli wygrają, Siya Kolisi zostanie pierwszym czarnym kapitanem, który poprowadzi RPA - lub jakąkolwiek inną drużynę - do tytułu. To, według zdobywcy Springbok 2007 Bryan Habana, zjednoczy jego kraj i „będzie miało znacznie większy wpływ niż 95”, kiedy Nelson Mandela słynie włożył koszulę Springbok.

Jones doprowadził Anglię do czołówki światowych rankingów w spektakularnym stylu w ostatnich tygodniach, ale to nie wystarczy, aby zadowolić go lub jego graczy. Jeśli Anglia nie wygra w Jokohamie, to siedem tygodni w Japonii i cztery lata wcześniejszych przygotowań uznają za porażkę.