Dzień Dziecka z Rugby

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 22 w Siedlcach miały okazję zapoznać się z owalną piłką podczas imprezy z okazji Dnia Dziecka, a także 25-lecia placówki.

Setka dzieci w wieku 3-6 lat uczestniczyła w cyklu konkursów i zabaw z wplecionymi w nie elementami gry w rugby. Bieg z piłką, przekładanie piłki w biegu, rzut do celu, prowadzenie piłki nogą po ziemi to tylko niektóre elementy z rugbowego ABC, chętni mogli też spróbować kopów z ziemi. Był też konkurs przeciągania liny pomiędzy całymi oddziałami, możliwość obejrzenia wnętrza karetki reanimacyjnej oraz wspólny posiłek na świeżym powietrzu.

Oddziały otrzymały pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo w imprezie, a wszystkie dzieci słodycze ufundowane przez firmę Wedel.

Imprezę wymyślili, zorganizowali i przeprowadzili Tomasz Radzikowski i Piotr Wedziuk, zawodnicy WFS Siedlce Veterans. Dzięki nim po raz pierwszy dzieci w tak młodym wieku miały kontakt z piłką i elementami rugby, niestety Piotr, trener żaków siedleckiej Pogoni najstarsze dzieci na zajęcia może zaprosić dopiero za dwa lata. Mimo to oswajanie dzieci w wieku przedszkolnym z piłką wydaje się właściwą drogą do budowy w przyszłości silnego siedleckiego rugby opartego na wychowankach…

Jacek Wierzbicki