Site icon rugby.info.pl

Dziewczyny w 3city

Przez 3 dni poprzedniego weekendu odbywał się 3 trójmieście obóz dochodzeniowy sekcji rugby kobiet w regionie pomorskim. Udział w nim wzięło w sumie ponad 30 zawodniczek 4 trójmiejskich klubów: Arka Gdynia Girl’s, Czarne Pruszcz Gdański, Lady’s Lechia, Lwice AZS AWFiS Pruszcz Gdański oraz trenerzy klubowi: Agnieszka Walczyk, Monika Baniewicz,Janusz Urbanowicz, Mariusz Kierenski (serdeczne dzięki za pomoc:-).

Plan konsultacji:

1 dzień – piątek : weryfikacja umiejętności zawodniczek oraz zbadanie potrzeb szkoleniowych (obserwacja , wywiad)

2 dzień – sobota:
I trening – idea gry szerokiej: nauka podań charakterystycznych dla odmiany 7, poruszanie w ofensywie i defensywie (tył) na szerokim boisku, gra nogą oraz analiza gier Reprezentacji Polski Kobiet z M.E. w Serbii 2009
II trening: gra w kontakcie (w górze), ćwiczenia przygotowujące do wykonywania szarży, wiązania młyna etc., przepisy i zasady gry na ziemi oraz ćwiczenia kształtujące ten element – ruck.

3 dzień – niedziela:
trening: stałe fragmenty gry (młyn ,aut) – przepisy, sposób wykonania, ogólne przepisy gry w rugby 7. mecze kontrolne 4 x 5 min (drużyny mieszane)

Obóz zakończył się wspólnym obiadem podczas którego omawiano zasady rozgrywania tegorocznych MP Kobiet w Rugby i wyrażono ogromną wolę uczestnictwa w podobnych akcjach w przyszłości.

Z perspektywy trenera kadry 4/5 nowych zawodniczek z zespołów biorących udział w zajęciach rokują na szybkie dołączenie do szerokiej Reprezentacji Polski Kobiet w Rugby 7 już przy najbliższych akcjach.

Serdeczne podziękowania dla Pomorskiej Federacji Sportu oraz Pomorskiego Okręgowego Związku Rugby za pomoc w organizacji konsultacji.

Jarek Bator

Exit mobile version